Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ممنوعیت استفاده از توییتر در صحن پارلمان آلمان اعتراض نمایندگان را برانگیخت

ممنوعیت استفاده از توییتر در صحن پارلمان آلمان اعتراض نمایندگان را برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دستور رئیس جدید بوندستاگ، پارلمان آلمان مبنی بر ممنوعیت فرستادن پیام‌های توییتری از صحن پارلمان این کشور، اعتراض نمایندگان را به همراه داشت.

ولفگانگ شوئبله، وزیر دارایی پیشین و رئیس جدید پارلمان آلمان در نامه‌ای که روز پنج‌شنبه در رسانه‌های آلمان منتشر شد به نمایندگان اعلام کرده است که عکس گرفتن و فرستادن پیام‌های توییتری در زمان کار نمایندگان در صحن پارلمان اقدامی نامناسب است.

این در حالی است که میزان ارتباط میان نمایندگان پارلمان آلمان و شهروندان این کشور از طریق توییتر، بسیار کمتر از ارتباطات نمایندگان و سیاستمداران بسیاری دیگر از کشورها از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است.

از جمله نمایندگان منتقد به این تصمیم، دوروتی بار است که با بیش از ۶۴ هزار فالور در توییتر یکی از سیاستمداران آلمانی بسیار فعال در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود.

ولفگانگ شوئبله در مدت هشت سالی که به عنوان وزیر دارایی آلمان فعالیت می‌کرد نیز به دلیل سیاستهای سختگیرانه خود از جمله داشتن پایین‌ترین سطح انعطاف‌پذیری در قبال بدهکاران اتحادیه اروپا، مشهور بود. نمایندگان از آن رو آقای شوئبله را به عنوان رئیس بوندستاگ انتخاب کردند که امید داشتند او نظم را به پارلمان این کشور که پس از انتخابات سپتامبر گذشته بیش از هر زمان دیگری چند پاره شده است، برگرداند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کتابخانه ملی کنگره آمریکا به آرشیو مطالب توییتر پایان می‌دهد

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی