Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست نوبل صلح برای قاسم سلیمانی از سوی مکارم شیرازی

درخواست نوبل صلح برای قاسم سلیمانی از سوی مکارم شیرازی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پس از اعلام «نابودی داعش» در منطقه سوی قاسم سلیمانی، ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه در ایران، این فرمانده سپاه پاسداران را لایق دریافت «بهترین جایزه» نوبل صلح دانست.

آقای مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با ابراز خوشحالی از نابودی داعش و «درهم شکستن ستون فقرات» این گروه درباره قاسم سلیمانی و نقش وی در این «پیروزی » گفت: «اگر دنیا قدر دان باشد سزاوار است از طرف سازمان ملل از این سردار شجاع و همرزمانش تشکر گردد و متولیان جایزه نوبل بجای خطاهای گذشته، بهترین جایزه را به این سردار رشید بدهند.»

آیت‌الله مکارم: اگر دنیا قدردان باشد، سزاوار است از طرف سازمان ملل از سردار سلیمانی و همرزمانش تشکر گردد و متولیان جایزه #نوبل به جای خطاهای گذشته، بهترین جایزه را به این سردار رشید بدهند که آتش جنگ به وسیله او و هم‌رزمانش خاموش شد و دنیا از یک کابوس خطرناک رهایی یافت. pic.twitter.com/EldpQlkCll

— روزنامه ایران (@IranNewspaper) November 22, 2017

این مرجع تقلید ضمن مقصر دانستن آمریکا و اسرائیل در بوجود آمدن گروه داعش گفت: «همه با اسناد معتبر می دانند که بنیانگذار داعش، آمریکا و اسرائیل بوده و حامی مالی آنها عربستان سعودی است.»

روز گذشته قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با ارسال نامه ای به رهبر ایران از شکست داعش و نابودی این گروه در منطقه خبر داد. وی در این نامه نوشته بود : «حقیر به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال آخرین قلعه داعش با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی–صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره این شجره خبیثه ملعونه را اعلام می‌کنم.»

با آزاد سازی شهر البوکمال از کنترل داعش تصاویری از حضور آقای سلیمانی در این شهر منتشر شد. ویدیوئی منتشر شده از هدایت عملیات آزادسازی البوکمال از دست نیروهای داعش توسط شخص قاسم سلیمانی خبر می دهد.

بیشتر بخوانید:

تبریک سلیمانی به علی خامنه ای؛ اعلام پایان داعش
ویدیوئی از حضور و فرماندهی سردار سلیمانی در نبرد البوکمال سوریه

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

مسئول سیاست خارجی اروپا در گفتگو با امیرعبداللهیان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد