کنسرت نِلی، خواننده رپ آمریکایی در عربستان؛ فقط برای مردان

کنسرت نِلی، خواننده رپ آمریکایی در عربستان؛ فقط برای مردان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نِلی، خواننده رپ آمریکایی و برنده جایزه گرمی در ماه دسامبر سال جاری در شهر جده عربستان سعودی کنسرت اجرا خواهد کرد. خواننده آهنگ هایی چون Hot in Herre و Dilemma در حالی پذیرفته در عربستان سعودی کنسرت اجرا کند که تنها مردان اجازه حضور در کنسرت او را دارند.

آگهی

نِلی به همراه «شِب خالد» خواننده معروف الجزایری نیز در کنسرت جده حضور خواهد داشت.

عدم اجازه به زنان از سوی مقامات عربستان سعودی برای حضور در کنسرت نِلی، باعث اعتراض زنان هوادار این خواننده رپ در اینستاگرام و توئیتر شده است. معترضان می گویند که برگزاری کنسرت تنها برای مردان سیاست احمقانه ای است.

انتقادات دیگری نیز به حضور نِلی مطرح شده است که به موضوع اتهام تجاوز جنسی که متوجه این خواننده رپ است باز می گردد. نِلی ماه گذشته به اتهام تجاوز جنسی در ایالت واشنگتن دستگیر شد با این حال ساعتی بعد بدون وارد شدن اتهام رسمی آزاد شد.

بلیط کنسرت نِلی در عربستان سعودی ۱۲۰ دلار قیمت دارد و وی دومین ستاره بزرگ آمریکایی است که در سال جاری در عربستان سعودی کنسرت اجرا می کند.

در ماه مه گذشته توبی کیت در ریاض کنسرت اجرا کرد که در آن کنسرت هم تنها مردان اجازه حضور داشتند.

با این حال سیاستگذاران عربستانی قواعد سختگیرانه ای برای کنسرت توبی کیت و همچنین نِلی وضع کرده اند از جمله اینکه نباید در قطعاتی که می خوانند از سکس، مواد مخدر و مشروب حرف بزنند. موضوعی که طنز آمیز به نظر می رسد چرا که مشهورترین قطعاتی که این دو خواننده خوانده اند اساسا به الکل مربوط می شود.


در سال جاری نیز نخستین کنسرت جاز در ریاض اجرا شد که یک گروه جاز سعودی آنرا به صحنه برد.


گذشته از تحولات اجتماعی سیاسی جامعه عربستان سعودی که بدنبال ولیعهد محمد بن سلمان ایجاد شده است، عربستان سعودی برای تفریح و سرگرمی ۲.۶۷ میلیارد دلار بودجه اختصاص داده تا بتواند شهروندان عربستانی را که اکثرا برای تفریح به خارج از کشور می‌روند جذب برنامه های داخل کشور کند.

بر اساس برنامه ای که ریاض تحت عنوان چشم انداز ۲۰۳۰ طراحی کرده است حوزه تفریح و سرگرمی در این کشور بطور گسترده توسعه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان نیز صاحب سالن‌های سینما می شود

لحظه تغییر در عربستان سعودی؛ از ورود زنان به استادیوم تا اجازه رانندگی

گاردین: شاهزاه جوان عربستان بر نردبان قدرت و کشور در آشفتگی