کنسرت نِلی، خواننده رپ آمریکایی در عربستان؛ فقط برای مردان

کنسرت نِلی، خواننده رپ آمریکایی در عربستان؛ فقط برای مردان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نِلی، خواننده رپ آمریکایی و برنده جایزه گرمی در ماه دسامبر سال جاری در شهر جده عربستان سعودی کنسرت اجرا خواهد کرد. خواننده آهنگ هایی چون Hot in Herre و Dilemma در حالی پذیرفته در عربستان سعودی کنسرت اجرا کند که تنها مردان اجازه حضور در کنسرت او را دارند.

نِلی به همراه «شِب خالد» خواننده معروف الجزایری نیز در کنسرت جده حضور خواهد داشت.

عدم اجازه به زنان از سوی مقامات عربستان سعودی برای حضور در کنسرت نِلی، باعث اعتراض زنان هوادار این خواننده رپ در اینستاگرام و توئیتر شده است. معترضان می گویند که برگزاری کنسرت تنها برای مردان سیاست احمقانه ای است.

#نيللي_والشاب_خالد_في_السعودية
نيللي?

— غيداء (@gaida171) November 20, 2017

انتقادات دیگری نیز به حضور نِلی مطرح شده است که به موضوع اتهام تجاوز جنسی که متوجه این خواننده رپ است باز می گردد. نِلی ماه گذشته به اتهام تجاوز جنسی در ایالت واشنگتن دستگیر شد با این حال ساعتی بعد بدون وارد شدن اتهام رسمی آزاد شد.

بلیط کنسرت نِلی در عربستان سعودی ۱۲۰ دلار قیمت دارد و وی دومین ستاره بزرگ آمریکایی است که در سال جاری در عربستان سعودی کنسرت اجرا می کند.

در ماه مه گذشته توبی کیت در ریاض کنسرت اجرا کرد که در آن کنسرت هم تنها مردان اجازه حضور داشتند.

با این حال سیاستگذاران عربستانی قواعد سختگیرانه ای برای کنسرت توبی کیت و همچنین نِلی وضع کرده اند از جمله اینکه نباید در قطعاتی که می خوانند از سکس، مواد مخدر و مشروب حرف بزنند. موضوعی که طنز آمیز به نظر می رسد چرا که مشهورترین قطعاتی که این دو خواننده خوانده اند اساسا به الکل مربوط می شود.

Nelly and Cheb Khaled will perform in concert in Saudi Arabia … and women are not allowed.#StopEnslavingSaudiWomen
https://t.co/GcFEjJqR9P

— Billy Tyndale (@billytyndale) November 21, 2017

در سال جاری نیز نخستین کنسرت جاز در ریاض اجرا شد که یک گروه جاز سعودی آنرا به صحنه برد.

Yesterday, #Riyadh , #Saudi_Arabia had its first #Jazz concert ever!! and Peace Tone Band (Saudi Band) were great. A wonderful evening. pic.twitter.com/pA1uDsQMxv

— حوار عقلاني (@Hiwar_3aqlany) January 27, 2017

گذشته از تحولات اجتماعی سیاسی جامعه عربستان سعودی که بدنبال ولیعهد محمد بن سلمان ایجاد شده است، عربستان سعودی برای تفریح و سرگرمی ۲.۶۷ میلیارد دلار بودجه اختصاص داده تا بتواند شهروندان عربستانی را که اکثرا برای تفریح به خارج از کشور می‌روند جذب برنامه های داخل کشور کند.

بر اساس برنامه ای که ریاض تحت عنوان چشم انداز ۲۰۳۰ طراحی کرده است حوزه تفریح و سرگرمی در این کشور بطور گسترده توسعه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان نیز صاحب سالن‌های سینما می شود

لحظه تغییر در عربستان سعودی؛ از ورود زنان به استادیوم تا اجازه رانندگی

گاردین: شاهزاه جوان عربستان بر نردبان قدرت و کشور در آشفتگی