رالی؛ تیری نوویل پیروز در استرالیا و نایب قهرمان در جهان

رالی؛ تیری نوویل پیروز در استرالیا و نایب قهرمان در جهان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیری نوویل با برتری در سیزدهمین و آخرین مرحله از رقابت های قهرمانی اتوموبیلرانی رالی، چهارمین پیروزی در مسابقات فصل را به نام خود ثبت کرد.

راننده بلژیکی تیم هیوندایی که در طول فصل بیشترین پیروزی را از آن خود کرده بود روز یکشنبه پس از فتح مسابقه رالی استرالیا نایب قهرمانی خود را مسجل کرد.

O/A RallyAustralia</a> <br>1.Neuville & <a href="https://twitter.com/nicolasgilsoul?ref_src=twsrc%5Etfw">nicolasgilsoul
2.Tänak +22.5
3.Paddon +59.1
4.Ogier +2:27.7
5.Evans +3:05.6
6.Lappi +3:49.5
7.Meeke +22:58.4#WRCpic.twitter.com/0R0fJXYXsU

— Thierry Neuville (@thierryneuville) 19 novembre 2017

سومین و آخرین روز از رقابت های رالی استرالیا با بارش شدید باران همراه بود و برگزار کنندگان تصمیم گرفتند مسابقه ویژه پایانی را لغو کنند.

نوویل ۲۹ ساله در نهایت با ۲۲ ثانیه و ۵ دهم ثانیه اختلاف بالاتر از اوت تاناک استونیایی، از تیم فورد بر سکوی نخست قرار گرفت. هایدن پادون سب مارشال، راننده نیوزیلندی و هم تیمی نوویل نیز با ۵۹ ثانیه اختلاف مکان سوم را از آن خود کرد.

Victòria de thierryneuville</a> al Ral·li Austràlia, i tanca la temporada del <a href="https://twitter.com/hashtag/WRC?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#WRC</a> en segona posició.<br><br>1️⃣ Neuville<br>2️⃣ Ott Tänak<br>3️⃣ Hayden Paddon<br><br>? <a href="https://t.co/MkNyOHqwZg">https://t.co/MkNyOHqwZg</a> via <a href="https://twitter.com/AUTOhebdoSPORT?ref_src=twsrc%5Etfw">AUTOhebdoSPORTpic.twitter.com/Vn8oju0Cx7

— RallyRACC (@RallyRACC) 19 novembre 2017

بدین ترتیب در پایان رقابت های فصل، سباستین اوژیه فرانسوی از تیم فورد با ۲۳۲ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت و تیری نوویل بلژیکی با ۲۰۸ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به نام خود ثبت کرد.

#WRC 2017: Sébastien Ogier – mission accomplished: https://t.co/KJd1SYbjYZ via YouTube</a></p>— WRC (OfficialWRC) 11 novembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تکرار تاریخ‌سازی؛ تاجیکستان با شکست امارات و صعود به یک چهارم نهایی در کنار استرالیا قرار گرفت

رده‌بندی جام جهانی فوتبال زنان؛ سوئدی‌ها با شکست استرالیا مدال برنز خود را تکرار کردند

همجنس‌گراترین جام جهانی فوتبال؛ کدام تیم ملی زنان بیشترین بازیکنان دگرباش جنسی را در خود دارد؟