هلند میزبان آخرین جایزه بزرگ جودو در سال ۲۰۱۷ میلادی

هلند میزبان آخرین جایزه بزرگ جودو در سال ۲۰۱۷ میلادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از شش سال غیبت، رقابتهای جودو بار دیگر در هلند برگزار شد و به این ترتیب این کشور میزبانی آخرین جایزه بزرگ تور جهانی فدراسیون بین المللی جودو را برعهده گرفت.

آگهی

پس از شش سال غیبت، رقابتهای جودو بار دیگر در هلند برگزار شد و به این ترتیب این کشور میزبانی آخرین جایزه بزرگ تور جهانی فدراسیون بین المللی جودو را برعهده گرفت.

در اولین روز این رقابتها و در بخش زنان داریا بیلودید، جودوکار ۱۷ ساله اوکراینی توانست درفینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم و با کسب امتیاز وازاری اوتگونتسگ گالبادراخ، جودوکار ۲۵ سالۀ قزاقستان را شکست دهد.
این نوجوان اوکراینی که آینده درخشانی برایش پیش بینی می شود، مدال طلایش را از برونو برویینس، وزیر ورزش هلند دریافت کرد.

داریا بیلودید می گوید: «من در رقابتهای جهانی جوانان نتوانستم به پیروزی دست یابم و به همین دلیل بسیار ناامید شدم. پس از آن به همراه مربی ام برنامه ویژه ای را به اجرا گذاشتیم و با انجام تمرینات سخت، خودم را برای این مسابقات آماده کردم. بسیار خوشحالم که امروز به پیروزی رسیدم. اگرچه اکنون برنده شدم اما می دانم که راه سختی را برای آینده در پیش دارم.»

در رقابتهای مردان بکیر اوزلو، جودوکار ترکیه توانست در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم و با کسب امتیاز ایپون در مقابل اشلی مکنزی از بریتانیا به پیروزی برسد. او مدال خود را رودمر هرما، مسئول ورزش و آموزش در پارلمان هلند دریافت کرد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم نیز باسخو یوندونپرنلی از مغولستان توانست با کسب امتیاز ایپون و شکست دادن رقیب روس خود، مدال طلا را از آن خود کند.

زنان جودوکار کوزوو نیز در این مسابقات با پیروزی نورا جاکووا در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم و دیستریا کارانسنیگی در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، صاحب دو مدال طلا شدند.

دنیس ون در گست، قهرمان جهان در سال ۲۰۰۵ میلادی می گوید: «هلند دارای میراث بزرگی در ورزش جودو است. این کشور باعث شد که جودو در سراسر جهان به ورزشی مردمی تبدیل شود. ما برای سالهای متمادی برگزار کنندۀ رقابتهای جایزه بزرگ بودیم. من در بسیاری از این رقابتها شرکت کردم و گاهی نیز برنده می شدم. من خاطره خوبی از آن زمان دارم؛ هم از پیروزی هایم و هم از جمعیت تماشاچیان در هلند. مردم هلند جودو را دوست دارند. این بسیار مهم بود که رقابتهای جایزه بزرگ دوباره به هلند بازگردد.»

تنها شانس تیم هلند برای کسب مدال در این روز، با شکست کوفیجبرگ در مقابل آمارتووشین داشداوا از مغولستان در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم از دست رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها