عروسک باربی محجبه به بازار می‌آید

عروسک باربی محجبه به بازار می‌آید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

از اولین عروسک باربی باحجاب در مراسم سالانه «گلومر» در نیویورک رونمایی شد. شرکت «ماتل»، بزرگترین کارخانه اسباب‌بازی سازی دنیا این عروسک را طراحی و تولید کرده است.

در طراحی این عروسک از چهره «ابتهاج محمد» شمشیرباز تیم ملی ایالات متحده آمریکا الهام گرفته شده است. ابتهاج محمد نخستین زن مسلمان آمریکایی است که با حجاب در مسابقات المپیک حضور یافت. باربی محجبه در پاییز سال ۲۰۱۸ میلادی وارد بازار خواهد شد.

ابتهاج محمد در این مراسم که سالانه با حضور زنان مشهور و فعال در زمینه‌هایی چون هنر، ورزش و سیاست برگزار می‌شود، در باره طراحی و ساخت این عروسک به خبرنگاران چنین گفت: «بسیار اتفاق می‌افتاد که من به عنوان یک ورزشکار زن نادیده گرفته می‌شدم. بنابراین در این زمان به عنوان یک ورزشکار المپیک، طراحی این عروسک محجبه که در زمره سایر عروسک‌های باربی شرکت ماتل قرار خواهد گرفت برای من بسیار ارزشمند است و من احساس می‌کنم که این حرکت بسیار انقلابی است.»

در مراسم امسال زنان بسیاری از جمله نیکول کیدمن، بازیگر، سرنا ویلیامز، پرافتخارترین تنیس‌باز زن جهان، اشلی گراهام، مدل، لیندا کارتر هنرپیشه و خواننده و لیندا صرصور، کنشگرسیاسی فلسطینی-آمریکایی حضور داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم