موتو جی پی؛ مارک مارکز آماده جشن قهرمانی در والنسیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
موتو جی پی؛ مارک مارکز آماده جشن قهرمانی در والنسیا

شهر والنسیا در اسپانیا روز یکشنبه محل برگزاری آخرین مرحله از رقابت های قهرمانی موتو جی پی است. مارک مارکز که صدر جدول کلی این مسابقات را در اختیار دارد بهترین فرصت را پیش رو دارد تا در خانه با برتری نسبت به نزدیکترین رقیبش، آندریا دوویتسیوزو برای چهارمین بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند.

راننده اسپانیایی تیم هوندا که برای کسب قهرمانی تنها به یک عنوان یازدهمی در گرند پری والنسیا نیاز دارد در خصوص وضعیت حریفان می گوید: «در مسابقه روز یکشنبه مشخص خواهد شد که آندریا در چه سطحی قرار دارد و دیگر رقبا وضعیت آمادگی اشان چگونه است. البته تلاش برای رسیدن به خط پایان همیشه مهمترین مسئله است.»


رقابت بر سر مکان نخست جدول کلی و قهرمانی فصل پس از آن میان موتورسوار اسپانیایی و ایتالیایی نزدیک و حساس تر شد که آندریا دوویتسیوزو مسابقه پیست مالزی را فتح کرد و مارکز جایگاهی بهتر از چهارمی نصیبش نشد.

دوویتسیوزو، راننده تیم دوکاتی با اشاره به امتیازهایی که او را از صدرجدول دور کرده، می گوید: «بله همه در جریان اختلاف امتیاز موجود هستیم و به واقع جبران آن وقتی قرار است با مارکز رقابت کنید کار ساده ای نیست. اما به هر حال در این مسابقه هر اتفاقی ممکن است روی دهد. باید با تمرکز بیشتر برای پیروزی در این مسابقه تلاش کنم.»

گرچه دوویتسیوزو با ۲۱ امتیاز اختلاف پایین تر از مارک مارکز در مکان دوم جدول کلی قرار دارد اما او همچنان روی کاغذ شانس دستیابی به نخستین قهرمانی جهان را دارد، زیرا تجربه نشان داده که اتفاقات عجیب می تواند هر آن سرنوشت قهرمانی در این مسابقات را تغییر دهد.