Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موگرینی در سمرقند: ایران به برجام پایبند است

موگرینی در سمرقند: ایران به برجام پایبند است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی که در سمرقند ازبکستان بسر می‌برد روز جمعه تاکید کرد که توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ از سوی همه طرف‌ها رعایت می‌شود. خانم موگرینی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت توافق هسته‌ای با ایران را یک دستاورد بزرگ خواند و گفت: «برجام دستاورد بزرگ اروپا و دیپلماسی بین‌المللی است.»

وی افزود که اتحادیه اروپا همه تلاشش را خواهد کرد تا توافق هسته‌ای با ایران به‌صورت کامل به اجرا گذاشته شود.

روز پنجشنبه نیز یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دیدار با نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای تاکید کرد. این دومین دیدار خانم هیلی با آقای آمانو در سال جاری است. در نخستین دیدار که در ماه اوت و در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین اتریش انجام شد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خواهان نظارت بیشتر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران شده بود. آقای آمانو همچنین در این دیدار تاکید کرد که بازرسان آژانس به همه نقاط مورد نظرشان در ایران دسترسی داشته‌اند. او گفت که بازرسان بر اساس داده‌های عینی و با حفظ بی‌طرفی به نظارت و سرکشی از مراکز هسته‌ای ایران ادامه خواهند داد. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است روز جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

بیشتر بخوانید:
سخنگوی موگرینی: همه طرف‌های برجام به تعهدات خود عمل کرده‌اند
یوکیا آمانو: ایران همچنان به اجرای توافق برجام ادامه می‌دهد

سخنان خانم موگرینی و یوکیا آمانو در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر پایبندی ایران به برجام را تایید نکرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

۳ شهروند اسرائیلی به اتهام همکاری با حکومت ایران در اسرائیل دستگیر شدند

سی‌ان‌ان: آمریکا در هفته‌های اخیر از تلاش ایران برای ترور دونالد ترامپ مطلع شده بود