جام جهانی ۲۰۱۸؛ از پلی‌آف اروپایی ها تا قدرت‌نمایی یوزهای ایرانی

جام جهانی ۲۰۱۸؛ از پلی‌آف اروپایی ها تا قدرت‌نمایی یوزهای ایرانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مرحله پلی آف جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در اروپا پنجشنبه شب ایرلند شمالی در خانه مغلوب سوئیس شد.

آگهی

در این بازی که در هوای بارانی برگزار شد اگرچه هر دو تیم فوتبال دیدنی از خود به نمایش گذاشتند اما سرانجام این سوئیسی‌ها بودند که در دقیقه ۵۷ از روی نقطه پنالتی تک گل بازی را وارد دروازه حریف کردند. به این ترتیب سوئیسی‌ها یک گام دیگر به جام جهانی روسیه نزدیک‌تر شدند.

در بازی دیگر این شب کرواسی در خانه، یونان را با نتیجه پرگل ۴ بر یک شکست داد. هر دو تیم بازی دیدنی و هجومی از خود به نمایش گذاشتند و تنها در نیمه اول ۴ گل رد و بدل شد. با این شکست یونان برای صعود به جام جهانی روسیه کار سختی در پیش خواهد داشت.


مرحله پلی آف جام جهانی در اروپا جمعه شب با دیدار حساس سوئد و ایتالیا دنبال خواهد شد و با بازی شنبه شب دانمارک و جمهوری ایرلند مسابقات دور رفت به پایان می رسد.

قدرت‌نمایی ایران در مقابل پاناما

تیم ملی ایران نیز در سومین دیدار دوستانه خود برای آمادگی در جام جهانی پنجشنبه شب در اتریش به مصاف پاناما رفت. در این دیدار یوزهای ایرانی با نتیجه ۲ بر ۱ از سد حریف گذشتند.

نخستین گل ایران را اشکان دژاگه در دقیقه ۱۴ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. چهار دقیقه بعد هم سامان قدوس نخستین گل ملی خود و دومین گل بازی را به ثمر رساند.

تک گل پاناما نیز در دقیقه ۳۸ از روی نقطه پنالتی وارد دروازه ایران شد.


در دیگر دیدارهای دوستانه پنجشنبه رومانی با دو گل از سد ترکیه گذشت، ارمنستان با نتیجه پرگل ۴ بر۱ بر بلاروس چیره شد و هلند هم با یک گل از سد اسکاتلند گذشت. در ادامه دیدارهای دوستانه و در مهمترین آنها جمعه شب انگلستان با آلمان دیدار می کند، کره جنوبی بمصاف کلمبیا می رود، ژاپن از برزیل و پرتغال از عربستان پذیرایی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردند

دست‌کم ۱۸ امدادگر یک سازمان غیردولتی سوئیسی در افغانستان بازداشت شدند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد