تیراندازی در یک کلیسا در جنوب تگزاس چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت

تیراندازی در یک کلیسا در جنوب تگزاس چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیراندازی در کلیسایی در جنوب ایالت تگزاس آمریکا دستکم ۲۶ کشته و بیش از ۲۰ زخمی بر جای گذاشت. قربانیان این حادثه که پس از حمله پنج هفته پیش لاس وگاس مرگبارترین تیراندازی اخیر آمریکا محسوب می شود، بین ۵ تا ۷۲ سال سن داشته اند.

رسانه‌های آمریکا عامل این حمله را مردی جوان سفید پوست توصیف کرده اند. او عضو سابق نیروی هوایی آمریکا بوده و یک بار بخاطر مشاجره و توهین به همسرش در دادگاه محکوم شده بوده است. هنوز انگیزه اصلی این اقدام او برای تیم تحقیقاتی پرونده روشن نیست.

تیراندازی پیش از ظهر یکشنبه بوقت محلی و زمانی روی داد که جمعی از ساکنان محلی در داخل کلیسا مشغول دعا بودند. کشیش کلیسای «فرست باپتیست» و همسرش که دخترشان در بین کشته شدگان این حادثه است، در زمان حادثه در محل حضور نداشتند.


بر اساس نخستین گزارش‌ها از شبکه تلویزیون محلی «کی ست ۱۲»، جسد مظنون این حمله در خودرو پیدا شده است. هنوز معلوم نیست مرگ مظنون این حادثه در نتیجه خودکشی بوده یا او در اثر اصابت گلوله کشته شده. پلیس ایالتی از کشف چندین قبضه سلاح دیگر در داخل خودروی او خبر داده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که به خاور دور سفر کرده، در واکنشی توییتری به این حادثه، ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان گفته از ژاپن وضعیت را پیگیری می کند.


کلیسای فرست باپتیست که این حادثه در آن روی داد در منطقه‌ای به نام ساترلند اسپرینگز حدود ۶۰ کیلومتری شرق شهر سن آنتونیو واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟