Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تنش در اردوگاه پناهجویان در پاپوآ گینه‌نو؛ مخالفت پناهجویان با ترک اردوگاه

تنش در اردوگاه پناهجویان در پاپوآ گینه‌نو؛ مخالفت پناهجویان با ترک اردوگاه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پناهجویانی که از سوی استرالیا در جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو نگهداری می شوند از ترک مرکز پناهجویی استرالیا در این جزیره امتناع کردند.

مرکز پناهجویی جزیره مانوس که از سوی استرالیا در پاپوآ گینه نو برپا شده است، قرار است امروز سه شنبه و بر اساس حکم دیوان عالی این کشور که وجود این مرکز را بر خلاف قانون اساسی تشخیص داده، بسته شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز روز سه شنبه با آغاز تخریب این مرکز پناهجویی از سوی مقامات گینه نو، تنش ها افزایش یافته است.

پناهجویان می گویند تعطیلی این مرکز باعث خواهد شد که حقوق انسانی شان به خطر بیافتد و آنها به آب و برق و امنیت دسترسی نداشته باشند. به همین دلیل بسیاری از پناهجویان حاضر به ترک این مرکز نیستند.

Refugees are braced for blockade to prevent closure of an Australian-backed detention center in Papua New Guineahttps://t.co/crT29mUfMD

— Wall Street Journal (@WSJ) October 31, 2017

مقامات محلی هشدار داده اند که برق، آب آشامیدنی و غذا از ساعت ۱۷ به وقت محلی در روز سه شنبه در این مرکز وجود نخواهد داشت و نیروهای دولتی بر اساس حکم دیوان عالی از روز چهارشنبه برای اجرای این حکم وارد این مرکز پناهجویی خواهند شد.

پناهجویان این مرکز قصد دارند تا علیه این تصمیم دست به اعتراض مسالمت آمیز بزنند و شروع به ذخیره آب و بیسکویت کرده اند و آبراهه هایی برای استفاده از آب باران درست کرده اند.

حدود ۶۰۰ پناهجوی این مرکز حاضر نیستند از این مرکز استرالیایی به اقامتگاه موقت منتقل شوند چرا که از امنیت شان اطمینان ندارند. ترس آنها از افزایش خشونت مقامات محلی علیه آنها در صورت ترک این مرکز و رفتن به مرکز انتقالی موقت است.

هفته گذشته دیده بان حقوق بشر هشدار داد که پناهجویان با خشونت های شدید مواجه شده اند و گاه مردم محلی با چاقو و سنگ به پناهجویان حمله کرده اند.

Activists warn of “extremely tense” situation at Australian asylum-seeker camp in Papua New Guinea ahead of closure https://t.co/oJkI5AHJbupic.twitter.com/qBIfSyxk9x

— AFP news agency (@AFP) October 30, 2017

این مرکز پناهجویی در گینه نو از جمله مراکز بحث برانگیزی است که استرالیا در توافق با مقامات گینه نو بر پا کرده است تا پناهجویانی که سعی دارند با قایق خود را به استرالیا برسانند هیچ راهی برای ورود به استرالیا نداشته باشند و بدانند که سرنوشت آنها انتقال به گینه نو و نه استرالیا است.

بستن این مرکز پناهجویان بخشی از برنامه دولت استرالیا برای وارد آوردن فشار بیشتر به پناهجویان برای بازگشت به کشورهایشان است.

استرالیا همچنین در نظر دارد با انتقال این پناهجویان به مرکزی موقت زمان بیشتری به ایالات متحده بدهد تا بر اساس توافق صورت گرفته، ایالات متحده آمریکا درخواست پناهجویی این افراد را بررسی کند و در صورت پذیرش آنها به آمریکا منتقل شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آسوشیتدپرس: ماندن بهروز بوچانی در نیوزیلند شاید به تنش با استرالیا بیانجامد

سهمیه‌بندی مشاغل دولتی در بنگلادش؛ دانشجویان برغم ۱۸ کشته عقب نمی‌نشینند

اعتراض دانشجویان بنگلادش به سهمیه‌بندی‌ برای استخدام در مشاغل دولتی به خشونت کشیده شد