Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سخنان متناقض پوجدمون در بروکسل مقر اتحادیه اروپا

سخنان متناقض پوجدمون در بروکسل مقر اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کارلس پوجدمون و پنج تن از وزرای منطقه کاتالونیا از دوشنبه به بروکسل مقر اتحادیه اروپا آمده اند. رهبر منطقه کاتالونیا سه شنبه در یک نفرانس خبری که یکی از پرازدحام ترین نشستهای خبری سالهای اخیر در بروکسل به سوالات خبرنگاران به جز خبرنگاران اسپانیایی پاسخ داد. یک خبرنگار بلژیکی در این باره گفت: «همیشه آزادی بیان از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. به همین دلیل هم رهبر معلق منطقه کاتالونیا باید فرصت سوال کردن را به خبرنگاران اسپانیایی می داد و من کاملا از این موضوع شوکه شده ام.»

در همین زمینه خبرنگار رادیو کادنا سر رسانه اسپانیایی می گوید: «حضور پوجدمون در بلژیکی که همواره با مشکل استقلال و جدایی شمال و جنوب مواجه بوده است کاملا معنی دار است.»

کارلس پوجدمون در این نشست خبری بارها به خبرنگاران اعلام کرد که همچون یک شهروند اروپایی به بروکسل آمده است و قصد پناهندگی در کشوربلژیک را ندارد.

کشور بلژیک در سالهای گذشته بارها با بحرانهای جدایی استان فلماند و استان والونی مواجه بوده است. برخی از احزاب شمال کشور طرفدار قاطع جدایی این دو استان هستند.

یکی از استقلال طلبان شمال کشور در این باره می گوید: «به نظرم حضور پوجدمون در بلژیک برای بسیاری از احزاب استقلال طلب این کشور یک فرصت استثنایی است. به نظرم این احزاب و کشور بلژیک در کل باید استقلال کاتالونیا را برسمیت بشناسد.»

کارلس پوجدمون سخنان متناقضی در کنفرانس خبری زد هم اعلام کرد که برای پناهندگی سیاسی به بلژیک نیامده است و همزمان هم گفت که در بلژیک آزادی عمل و بیان خواهد داشت. آزادی عمل و بیان یکی از مهمترین موارد شناخته شده پناهندگی از سوی سازمان ملل متحد است. برخی از رسانه های اسپانیایی می گویند درصورت دادگاهی شدن رهبر پیشین منطقه کاتالونیا او ممکن است به سه دهه زندان محکوم شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست لیبرال‌ها و صعود راست‌گرایان در بلژیک؛ نخست وزیر استعفا داد

جشنواره یوروپالیا بروکسل را به رقص درآورد و سرخپوشان با «رقص شیاطین» ونزوئلا را

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس