Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ مدال آوران چهار وزن دوم تورنمنت ابوظبی به روی سکو رفتند

جودو؛ مدال آوران چهار وزن دوم تورنمنت ابوظبی به روی سکو رفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنا برنهولم عنوان بهترین ورزشکار زن دومین روز رقابت های جودو گرند اسلم ابوظبی را از آن خود کرد.

آگهی

آنا برنهولم عنوان بهترین ورزشکار زن دومین روز رقابت های جودو گرند اسلم ابوظبی را از آن خود کرد.

این جودوکار سوئدی در فینال وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان موفق شد با غلبه بر کیم پولینگ هلندی، دارنده سه عنوان قهرمانی در رقابت های مسترز نخستین مدال طلای خود را در یک تورنمنت گرند اسلم دریافت کند.

Sweden’s Anna Bernholm wins maiden Grand Slam title https://t.co/l9RtHbM3Bm#JudoAbiDhabi2017 Bernholm defeats Polling in golden score. pic.twitter.com/GKsbi0F4hx

— JudoInside.com (@JudoInside) 27 octobre 2017

برنهولم در فینال رقابت نزدیکی با حریف خود را داشت و در نهایت با کسب امتیاز وازاری در وقت طلایی مبارزه پیروز از تشک خارج شد.

او پس از کسب مدال طلا، مبارزه در فینال را اینگونه توصیف کرد: « غلبه بر چنین جودوکار خوبی در فینال بسیار لذت بخش است. می دانستم که او فن سئویی-ناگه را شگرد دارد و سعی کردم به او فرصتی برای اجرای این تکنیک ندهم. با چسباندن پاهایم امکان پرتاب کردن را از او گرفتم. سپس تکنیک های خاص خودم را به اجرا درآوردم و موفق شدم. از این پیروزی بسیار خوشحالم.»

وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم این تورنمنت به فرانک دی ویت، جودوکار هلندی تعلق گرفت. دی ویت که دومین مسابقه گرند اسلم فصل خود را تجربه می کرد در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، اوتگونباتار مغولستانی را با امتیاز های وازاری و ایپون از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

GOUD voor Frank de Wit (-81 kg) op de Grand Slam in Abu Dhabi! Op ippon verslaat hij Uuganbaatar Otgonbaatar (MGL). pic.twitter.com/BSkLHULkx5

— Judo Bond Nederland (@judobond) 27 octobre 2017

این جودوکار هلندی رقابت های این فصل را با کسب مدال طلا از گرند اسلم پاریس آغاز کرده اما نتوانسته بود این موفقیت را تداوم بخشد.

فرانک دی ویت در پایان این مبارزه به خبرنگاران گفت: «بسیار خوشحالم گرچه انتظارم در این فصل بیش از اینها بود. در پاریس گفته بودم که می خواهم موفقیتم را تکرار کنم اما در بسیاری از مسابقات نتیجه را واگذار کردم و دستم از کسب مدال خالی ماند. پس از اتمام رقابت های قهرمانی جهان به ارزیابی خود پرداختم و توانایی های خود را مورد بررسی قرار دادم که امروز نتیجه اش را گرفتم.»

منهای ۶۳ کیلوگرم زنان

محمد بن ثعلوب الدرعی، رئیس فدراسیون جودوی امارات متحده عربی مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان را به گردن ادویژ گواِند ایتالیایی انداخت.

Great gold medal for Edwige Gwend and Italy. https://t.co/sdoi2jXmnB#JudoAbuDhabi2017 First Grand Slam after 2 GP victories #BellaItaliapic.twitter.com/ehFBAEZCm4

— JudoInside.com (@JudoInside) 27 octobre 2017

اما ستاره این وزن کسی نبود جز کاترین اونتر وورتساخر اتریشی، صاحب رتبه سوم رده بندی جهانی که در دیدار رده بندی با اجرای فن زیبای «کوسوتو گاکه» امتیاز ایپون را از حریف اسرائیلی خود دریافت کرد و به مدال برنز دست یافت.

بدین ترتیب این جودوکار اتریشی که او را بخت اصلی مدال طلا می دانستند به مکان سوم بسنده کرد.

منهای ۷۳ کیلوگرم مردان

اودبایار گانباتار، جودوکار مغولی مدال طلای وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان را از آن خود کرد و این درحالی صورت گرفت که همه نگاه ها به روستام اروجوف، مرد شماره دو جودوی جهان از آذربایجان دوخته شده بود.

Mongolian Odbayar Ganbaatar follows Worlds medal with Abu Dhabi gold https://t.co/tth11ljrDr#JudoAbuDhabi2017 Russia and Mongolia lead. pic.twitter.com/hCVF01nnrP

— JudoInside.com (@JudoInside) 27 octobre 2017

اروجوف، دارنده مدال نقره المپیک در یکی از دیدارهای رده بندی برای کسب مدال برنز با دیرک وان تیشل بلژیکی مبارزه کرد. او در این مسابقه با اجرای فن «هارای ماکیکومی» امتیاز ایپون و در نهایت پیروزی را از آن خود کرد تا یک مدال برنز را نیز به کارنامه افتخاراتش بیافزاید. اروجوف در پایان این مبارزه همانند همیشه هنگام ترک تاتامی لبخند به لب داشت.

بهترین فن روز دوم تورنمنت ابوظبی را دنیس لارتسیوف روس در رقابت های دور دوم مقدماتی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان مقابل ژورژه فرناندز پرتغالی به اجرا درآورد که برایش امتیاز ایپون را به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت