نماینده راست افراطی اوکراین طی انفجاری تروریستی در کی یف زخمی شد

نماینده راست افراطی اوکراین طی انفجاری تروریستی در کی یف زخمی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

وقوع یک انفجار در نخستین ساعات بامداد پنج شنبه بخش‌هایی از کی‌یف، پایتخت اوکراین را لرزاند.

دولت اوکراین، این حادثه‌ را تروریستی خوانده و روسیه را به عاملیت در آن متهم کرده است. این انفجار دو کشته و دو زخمی بر جای گذاشت. یکی از زخمی شدگان، ایگور موسیچاک، نماینده پارلمان این کشور است.

روسیه داشتن هرگونه نقش در این انفجار را رد کرده و آن را بخشی از پروپاگاند روس‌هراسانه اوکراین توصیف کرده است.

آقای موسیچاک، از اعضای حزب راست افراطی با نام «رادیکال» و نماینده پارلمان اوکراین بلافاصله به بیمارستان منتقل شد اما بر اساس گزارش‌ها وضعیت جسمانی وی وخیم نیست. یکی از محافظان این نماینده پارلمان و یک عابر پیاده در این انفجار کشته و دو تن دیگر نیز زخمی شدند.


سرویس امنیتی اوکراین در توضیح این حادثه اعلام کرد که یک موتو سیکلت بمب گذاری شده در زمان خروج این نماینده پارلمان از یک شبکه تلویزیونی منفجر شده است.

لولگ لیاشکو، رئیس حزب رادیکال انگیزه‌های سیاسی را در این حادثه تروریستی دخیل می داند.در همین حال ایگور موسیچاک، روسیه را مقصر حادثه تروریستی خوانده است. حساب کاربری فیس بوک این نماینده نوشته است: «من فکر می کنم که آغازکنندگان این حادثه در مسکو و مجریان آن در کی یف بوده اند.»

از زمان آغاز درگیری میان اوکراین و روسیه در سال ۲۰۱۴، چندین انفجار خارج از مناطق درگیر رخ داده اما بمب گذاری در پایتخت نادر بوده است.

در ماه ژوئن امسال در پی انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در کی‌یف، یک نظامی درجه‌دار اطلاعات ارتش اوکراین کشته شد. در سال ۲۰۱۶ نیز خودروی شخصی یک روزنامه نگار مشهور در پایتخت این کشور بمبگذاری و منفجر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگ یک نوجوان در پی شرکت در «چالش چیپس تند» در ایالات متحده