جودو: دوریسورن انتقام شکست در فینال المپیک ریو را از رافائلا سیلوا گرفت

جودو: دوریسورن انتقام شکست در فینال المپیک ریو را از رافائلا سیلوا گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

- شارلین وان اسنیک در تورنمنت جودوی گرند اسلم ابوظبی موفق شد با غلبه بر اریکا میراندای برزیلی نخستین مدال طلا در این سطح از مسابقات را دریافت و عنوان بهترین ورزشکار روز نخست این مسابقات را از آن خود…

آگهی

- شارلین وان اسنیک در تورنمنت جودوی گرند اسلم ابوظبی موفق شد با غلبه بر اریکا میراندای برزیلی نخستین مدال طلا در این سطح از مسابقات را دریافت و عنوان بهترین ورزشکار روز نخست این مسابقات را از آن خود کند.

وان اسنیک، جودوکار بلژیکی در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم کار چنان ساده ای پیش رو نداشت. او ابتدا یک وازاری به نام خود ثبت کرد و سپس در یک لحظه حریف را با غافلگیری سرنگون کرد و با امتیاز ایپون فاتح مبارزه شد.

این نتیجه در حالی بدست آمد که وان اسنیک پس از حضور در بازیهای المپیک ریو تصمیم گرفت به یک وزن بالاتر صعود کند. او پس از کسب طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «بسیار خوشحالم، روز فوق العاده ای برایم بود و همه چیز به خوبی پیش رفت. توانستم در این وزن قابلیت های خود را نشان دهم و از این مسئله بسیار خرسندم.»

در همین وزن، الکساندرا لاریزا فلوریان، جودوکار رومانیایی که مدال طلای گرند اسلم باکو در سال جاری را در کارنامه دارد در مبارزه برای کسب مقام سومی آنجلیکا دلگادو، حریفی از آمریکا را با فن اوچی ماتا از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

- شیخ نهیان بن مبارک آل نهیان، وزیر فرهنگ امارات متحده عربی که از جمله میهمانان روز نخست این تورمنت بود به همراه ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو شاهد مبارزه ایرینا دولگووا، جودوکار زن روس بود که با برتری مقابل میلیسیا نیکولیچ صرب صاحب گردن آویز طلا شد.

- شرف الدین لوطفیلایوف از ازبکستان با عملکرد قابل قبول خود در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان مدال برنز را از آن خود کرد. او در مبارزه رده بندی با فن زیبای اوچی ماتا امتیاز ایپون را از حریف قزاقستانی خود گرفت و پیروز از تشک خارج شد.

رئیس فدراسیون جهانی جودو مدال طلای این وزن را به روبرت مشویدوبادزه، جودو کار روس و قهرمان اروپا اهدا کرد. مشویدوبادزه برای کسب نخستین عنوان در رقابت های گرند اسلم در فینال از سد فیلیپه کیتادای برزیلی گذشت.

- تال فلیکر جودوکار اسرائیلی و دارنده مدال برنز قهرمانی جهان از دیگر مدال آوران روز نخست گرند اسلم ابوظبی بود. او در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم نجات شیخ علیزاده، حریف آذربایجانی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

این سومین مدال طلای فلیکر در رقابت های این فصل از تور جهانی جودو بود. او پیشتر در کانکون و باکو نیز بر روی سکوی نخست قرار گرفته بود.

- در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان رافائلا سیلوا، قهرمان المپیک سومیا دوریسورن، قهرمان جهان از مغولستان را پیش رو داشت. دوریسورن در این مبارزه جذاب انتقام شکست در فینال المپیک ریو را از حریف برزیلی گرفت. او با امتیاز وازاری که در وقت طلایی مبارزه کسب کرد یک مدال طلای دیگر به کلکسیون افتخاراتش افزود و جایگاه خود را در رتبه نخست رده بندی جهانی این رشته تثبیت کرد.

- اما بهترین فن روز نخست این مسابقات را کرگیزبایف جودوکار وزن منهای شصت کیلوگرم قراقستان به اجرا درآورد. او در دور مقدماتی با فن اوراناگه و کسب امتیاز ایپون مقابل حریفی از هنگ کنگ به برتری رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

حضور ورزنه‌بردار عراقی در دسته‌ای که ورزشکار اسرائیلی شرکت کرده بود جنجالی شد

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد