بازسازی صحنۀ قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی در فرودگاه مالزی

بازسازی صحنۀ قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی در فرودگاه مالزی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سیتی عایشه، شهروند ۲۵ سالۀ اندونزی و دوآن تی هیونگ، شهروند ۲۸ سالۀ ویتنام دو زنی که متهم به قتل کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی هستند، روز سه‌شنبه در حالی که جلیقه‌های ضدگلوله پوشیده بودند و دستبند بر دست داشتند، تحت تدابیر شدید امنیتی و به عنوان بخشی از پروسۀ رسیدگی به این پرونده، به صحنه جرم در فرودگاه مالزی آورده شدند.

آگهی

این دو متهم هستند که در ۱۳ فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور با کشیدن پارچه‌ای آلوده به یک مادۀ شیمیایی عامل اعصاب به نام «وی.ایکس» منجر به مرگ برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی شده‌اند.

در زمان بازسازی صحنه جرم در فرودگاه، علاوه بر قاضی پرونده، بیش از صد پلیس و ده‌ها خبرنگار حضور داشتند.

در جریان این بازدید، تمام وقایع قبل و بعد از مرگ «کیم جونگ نام» بازسازی و از تمام مکان‌های مرتبط با این پرونده بازدید شد؛ از جمله تمام مکان‌هایی که در تصاویر دوربین‌های مداربسته قابل مشاهده بود مانند رستورانی که سیتی عایشه با مردی ناشناس ملاقات کرده بود، مرکز فوریتهای پزشکی که به مداوای قربانی پرداخته بود و ایستگاه تاکسی که هر دو متهم این پرونده پس از حمله در آنجا دیده شده بودند.

بازسازی صحنۀ جرم در سومین هفتۀ آغاز به کار دادگاه مالزی در موضوع این پرونده انجام شد. تا کنون در جلسات متعددی که در دادگاه برگزار شده است دوازده نفر شهادت داده‌اند.

علاوه بر این دو زن، چهار نفر دیگر نیز مظنون به مشارکت در قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی هستند.

این دو زن متهم و وکلایشان همچنان بر این موضوع تاکید دارند که این زن‌ها نمی‌دانستند که پارچه‌ای آلوده به مواد سمی را حمل می کنند و فکر می‌کردند در حال اجرای یک شوخی برای یک برنامه تلویزیونی هستند.

ایالات متحده آمریکا و مقامات کره جنوبی معتقدند که رژیم «کیم جونگ اون» در پشت پرده قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی است. بویژه آنکه «کیم جونگ نام» که در تبعید به سر می برد، بارها از حکومت کرۀ شمالی انتقاد کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟

مارک میلی: کمک تسلیحاتی کره شمالی به روسیه تغییر زیادی در جنگ اوکراین ایجاد نمی‌کند

رهبر کره شمالی از بمب افکن‌‌های اتمی و یک کشتی جنگی روسیه بازدید کرد