اعتراض به «آزار» دختر دانش آموز در ارومیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض به «آزار» دختر دانش آموز در ارومیه

بدنبال انتشار خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعرض سرایدار یک مدرسه به یک دختر دانش آموز دوازده ساله اعتراض های مردمی در ارومیه بالا گرفت و جمعیتی دویست نفره در مقابل مدرسه حضور یافتند و ضمن تقابل با معلمین و مسئولان مدرسه خرابی هایی به بار آوردند. در یکی از ویدیوهای منتسب به این تجمع بخشی از ساختمان مدرسه به آتش کشیده شده است.


به گفته مقام های مسئول هنوز صحت و سقم این خبر روشن نیست ولی در عین حال وزیر آموزش و پرورش طی حکمی دستور پیگیری ماجرای کودک آزاری را صادر کرده است.

در عین حال فرماندار ارومیه شایعه آزار جنسی دانش‌آموز ۱۲ ساله مدرسه شهدا در منطقه اسلام‌آباد تکذیب کرده و گفته بررسی‌ها تنها نشان از برقراری تماس تلفنی سرایدار مدرسه با یکی از دانش آموزان دختر دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفت این موضوع هنوز دقیقا روشن نیست و هنوز چیزی به اثبات نرسیده است. وی افزود پرونده درگیری خانواده با سرایدار در کلانتری تشکیل شده است. والدین شکایت کرده اند اما پدر رضایت داده ولی جوان های فامیل به مدرسه آمده و شلوغ کرده اند.

علیرضا رادفر، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز شایعه آزار جنسی را رد کرد و گفت: “ این مورد به‌کلی تکذیب می‌شود، سرایدار مدرسه بداخلاقی کرده، ولی هیچ آزار جنسی اتفاق نیفتاده است.”

مسئولین انتظامی آذربایجان غربی ناآرامی های موجود را به افراد سودجو نسبت دادند و از دستگیری آنها خبر داه اند.

به نوشته خبرگزاری مهر تجمع مردم معترض پس از چند ساعت با دخالت پلیس و تلاش مسئولین محلی برای ادای توضیحات در محل حادثه، خاتمه یافت.