Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتراض به «آزار» دختر دانش آموز در ارومیه

اعتراض به «آزار» دختر دانش آموز در ارومیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بدنبال انتشار خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعرض سرایدار یک مدرسه به یک دختر دانش آموز دوازده ساله اعتراض های مردمی در ارومیه بالا گرفت و جمعیتی دویست نفره در مقابل مدرسه حضور یافتند و ضمن تقابل با معلمین و مسئولان مدرسه خرابی هایی به بار آوردند. در یکی از ویدیوهای منتسب به این تجمع بخشی از ساختمان مدرسه به آتش کشیده شده است.

#توقف_کودک_آزاری
تجاوز سرایدار مدرسه به دختر بچه دانش آموز سال ششم ابتدایی در اسلام آباد ارومیه
مردم شهر مدرسه را به آتش کشیدند pic.twitter.com/mBRIsbdsTW

— سمانه (@ma_Taheri_hasti) October 23, 2017

به گفته مقام های مسئول هنوز صحت و سقم این خبر روشن نیست ولی در عین حال وزیر آموزش و پرورش طی حکمی دستور پیگیری ماجرای کودک آزاری را صادر کرده است.

در عین حال فرماندار ارومیه شایعه آزار جنسی دانش‌آموز ۱۲ ساله مدرسه شهدا در منطقه اسلام‌آباد تکذیب کرده و گفته بررسی‌ها تنها نشان از برقراری تماس تلفنی سرایدار مدرسه با یکی از دانش آموزان دختر دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفت این موضوع هنوز دقیقا روشن نیست و هنوز چیزی به اثبات نرسیده است. وی افزود پرونده درگیری خانواده با سرایدار در کلانتری تشکیل شده است. والدین شکایت کرده اند اما پدر رضایت داده ولی جوان های فامیل به مدرسه آمده و شلوغ کرده اند.

علیرضا رادفر، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز شایعه آزار جنسی را رد کرد و گفت: “ این مورد به‌کلی تکذیب می‌شود، سرایدار مدرسه بداخلاقی کرده، ولی هیچ آزار جنسی اتفاق نیفتاده است.”

مسئولین انتظامی آذربایجان غربی ناآرامی های موجود را به افراد سودجو نسبت دادند و از دستگیری آنها خبر داه اند.

به نوشته خبرگزاری مهر تجمع مردم معترض پس از چند ساعت با دخالت پلیس و تلاش مسئولین محلی برای ادای توضیحات در محل حادثه، خاتمه یافت.

یک سرایدار مدرسه دخترانه در ارومیه به دانش آموزان #تجاوز می‌کرد که در حال حاضر پلیس ضد شورش و مردم در محل حاضر شده است#تجاوز‌به‌دانش‌آموزانpic.twitter.com/6AWalanCrI

— سیاوش پورعلی (@siavashpourali) October 23, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها