Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعدادی از نمایندگان کنگره خواستار گسترش فرمان مهاجرتی ترامپ به نظامیان میانمار شدند

تعدادی از نمایندگان کنگره خواستار گسترش فرمان مهاجرتی ترامپ به نظامیان میانمار شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بیش از ۴۰ نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از دولت دونالد ترامپ خواستند فرمان ممنوعیت صدور ویزا را به رهبران نظامیان میانمار نیز گسترش دهد. این نمایندگان خواستار وضع تحریم ها علیه افرادی شده اند که مسئول سرکوب اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار هستند.

این نمایندگان که درخواست خود را طی نامه ای به رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا ارسال کرده اند گروهی از نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات کنگره هستند که خواستار اقدام های معنادار علیه نظامیان میانمار و کسانی اند که مرتکب نقض حقوق بشر علیه اقلیت مسلمان روهینگیا شده اند. اقداماتی که باعث شده بیش از ۵۸۲ هزار نفر از این اقلیت به بنگلادش فرار کنند.

در این نامه آمده است که مقامات میانمار ظاهرا آنچه علیه این اقلیت اتفاق افتاده را انکار می کنند.

Even Rex Tillerson (rights are for values, not policies) says atrocities against Rohingya are too horrible to ignore https://t.co/uK1J5cNTaC

— Kenneth Roth (@KenRoth) October 19, 2017

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز در سخنانی جنایات گزارش شده علیه مسلمانان روهینگیا را در میانمار محکوم کرده و گفته است که آمریکا رهبران نظامی میانمار را مسئول آنچه در منطقه راخین اتفاق می افتد می داند. وی گفته است که آمریکا نمی تواند بحران انسانی در میانمار را نادیده بگیرد و در برابر آن سکوت کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که گزارش های مربوط به رنج و درد مسلمانان روهینگا بسیار غم انگیز است و اگر این گزارش ها صحیح باشد کسانی باید برای آن حساب پس بدهند.

تیلرسون که قرار است هفته آینده از برخی کشورهای جنوب آسیا دیدار کند از مقامات میانمار خواست که دسترسی بشردوستانه به مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در غرب کشور را تسهیل کند.

A photojournalist documents the Rohingya’s desperate journey out of Myanmar: https://t.co/PO9eUkZI76pic.twitter.com/UwLJPRtkbS

— The New Yorker (@NewYorker) October 19, 2017

از سوی دیگر عفو بین الملل نیروهای امنیتی میانمار را در جریان برنامه ریزی سیستماتیک برای اخراج آنها از محل زندگیشان، به کشتن صدها مرد، زن و کودک روهینگیا متهم کرده است. به گزارش عفو بین الملل مقامات میانمار مرتکب کشتار وسیع مردم، تجاوز و شکنجه علیه مسلمانان روهینگیا شده اند.

از ۲۵ ماه اوت گذشته تا کنون بیش از ۵۸۲ هزار پناهجوی مسلمان روهینگیا از خشونت نظامیان میانماری به بنگلادش گریخته اند و در شرایط بسیار دشوار در این کشور در اردوگاههای پناهجویی بسر می برند. سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود تعداد آوارگان روهینگیایی که به بنگلادش می گریزند را روزی در حدود ۲۰ هزار نفر برآورد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تائید فرمان مهاجرتی ترامپ توسط دیوان عالی آمریکا

رئیسی برای دیدار با پوتین به مسکو می‌رود

از همه جا رانده؛ ۲۵۰ پناهجوی روهینگیایی به مقصد نرسیده به دریا عودت شدند