Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چه کسانی به کره شمالی سفر می کنند؟

چه کسانی به کره شمالی سفر می کنند؟
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کره شمالی یکی از بسته‌ترین نظام‌های سیاسی دنیا است. مسافرت به این کشور بعنوان گردشگر معمولا بسیار پیچیده و با محدودیت زیادی همراه است. با این وجود گزارشها نشان می دهد گردشگران زیادی سالانه در این کشور ماجراجویی می کنند.

آمار شرکت مسافرتی بین‌المللی کره شمالی، یکی از مهمترین آژانس های مسافرتی این کشور، نشان می دهد حدود ۹۰ درصد گردشگرانی که از طریق این آژانس به کره شمالی مسافرت می کنند اروپایی هستند. این شرکت مسافرتی مقدمات سفر حدود شش هزار نفر در سال را فراهم می کند. براساس اطلاعات منتشر شده توسط همین منبع بیشتر این گردشگران ملیت آلمانی و بریتانیایی دارند.

آژانس مسافرتی چینی «کی تی جی تراول» نیز ملیت اکثر گردشگران خود به مقصد کره شمالی را آلمانی و بریتانیایی اعلام کرده است.

شرکت مسافرتی Young Pioneer Tours که عمدتا دانشجویان آمریکایی به کره شمالی اعزام می کند، حجم گردشگران خود را دو هزار نفر در سال گزارش کرده که نیمی از این تعداد توریستهای اروپایی هستند که اکثر آنها تابعیت کشورهای هلند، آلمان، بریتانیا، فنلاند و ایرلند را دارند.

از سوی دیگر شرکتهای مسافرتی چینی نیز سهم مهمی در ارسال گردشگران به کره شمالی دارند. پکن از جمله مهمترین متحدان رژیم پیونگ یانک محسوب می شود. در بحران آزمایشهای موشکی کره شمالی، چین همواره موضعی نزدیک به پیونگ یانگ داشته است. برخی منابع از جمله شرکت مسافرتی Young Pioneer Tours اعتقاد دارند این بحران موجب شده از حجم گردشگران اروپایی به مقصد کره شمالی کاسته شود.

در روسیه کشوری که در بحران موشکی کره شمالی مواضعی نزدیک به چین دارد، تابستان امسال آژانس مسافرتی بنام Nkorean تاسیس شده که بعنوان شرکت مسافرتی ویژه ارسال گردشگر به کره شمالی معرفی شده است.

کره شمالی با جمعیتی معادل ۲۴ میلیون نفر از جمله چند کشوری است که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آنرا به نقض گسترده حقوق بشر متهم می کند. براساس گزارشها اکثر مردم هر روز پیاده و یا با اتوبوسهای قدیمی و فرسوده در سر کار و کسب خود حاضر می شوند. در کوچه و خیابانها افرادی زیادی به چشم می خورند که از فقر به دست فروشی روی آورده اند. فقر پدیده ای گسترده در این کشور به شمار می رود.

Un Tunisien en Corée du Nord https://t.co/CzvCQnvkzT

— Actus Tourisme (@Actus_Tourisme) 15 septembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها