Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ساخت شهرک دیجیتالی در تورنتو

ساخت شهرک دیجیتالی در تورنتو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شرکت «سایدوالک» که مانند گوگل از شرکتهای زیرمجموعۀ شرکت فناوری «آلفابت» است، قصد دارد در تورنتو یک شهرک دیجیتالی بسازد.

قرار است در جریان این پروژه، یک منطقۀ ساحلی به آزمایشگاه بزرگی برای فناوریهای هوشمند تبدیل شود.

به این ترتیب می توان در این شهرک شاهد استفادۀ گسترده از سیستم وای فای، انرژی‌های پایدار، سیستم‌های اتوماسیون و میلیونها حسگر بود.

استفاده از خودروها و کامیونهای بدون راننده، تحویل محموله‌ها توسط روباتها و حتی داشتن یک سیستم حمل و دفن زباله خودکار نیز بخشی دیگر از برنامه‌های شرکتهای خصوصی و عمومی است که در پروژۀ ساخت این شهرک مشارکت دارند.

شرکتهای فناوری اطلاعات در حال آماده‌سازی سخت افزارها و نرم افزارهای لازم برای تاسیس این شهر هستند و همچنین درحال کار روی طرح‌های شهرسازی که بتوانند به کمک آنها مشکلاتی مانند انبوه جمعیت و آلودگی‌ها را در آینده در این مکان مدیریت کنند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از راه اندازی این پروژه استقبال کرده و آن را فرصتی برای آزمایش فناوریهای نوین خوانده است؛ فناوری‌هایی که به گفتۀ او به مسئولان کمک می کند تا در کانادا و در دیگر نقاط جهان، بتوانند شهرهایی هوشمند، سبز و جذابتر بسازند.

دانیل داکتروف، مدیر اجرایی شرکت سایدوالک می گوید: «با اجرای این پروژه به جهان نشان خواهیم داد که چگونه می توان شهرهایی ارزان تر، راحت‌تر، سالمتر، سبزتر، هیجان انگیزتر و همزمان با توزیع امکانات عادلانه‌تری تاسیس کرد.»

شرکت گوگل اعلام کرده است که مقر خود در کانادا را به این شهر دیجیتالی منتقل خواهد کرد و شرکت سایدوالک نیز متعهد شده است که مبلغ ۵۰ میلیون دلار را به راه‌اندازی این پروژه در منطقه‌ای ۱۲ هکتاری اختصاص دهد.

Alphabet reportedly negotiating to build digital-city project on 12 acres in Toronto https://t.co/GgbrXycdenpic.twitter.com/6ijdR8wOga

— CNET (@CNET) October 5, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جاستین ترودو و مشکلی مانند بایدن؛ ترامپِ کانادا چگونه کار را برای نخست وزیر دشوار کرده است؟

نیروی دریایی کانادا به دنبال استقرار «ناوگان اشباح» است

گزارش سالانه سازمان اطلاعات و امنیت کانادا: ایران از تهدید‌های اصلی برای امنیت کانادا است