ساخت شهرک دیجیتالی در تورنتو

ساخت شهرک دیجیتالی در تورنتو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت «سایدوالک» که مانند گوگل از شرکتهای زیرمجموعۀ شرکت فناوری «آلفابت» است، قصد دارد در تورنتو یک شهرک دیجیتالی بسازد.

آگهی

قرار است در جریان این پروژه، یک منطقۀ ساحلی به آزمایشگاه بزرگی برای فناوریهای هوشمند تبدیل شود.

به این ترتیب می توان در این شهرک شاهد استفادۀ گسترده از سیستم وای فای، انرژی‌های پایدار، سیستم‌های اتوماسیون و میلیونها حسگر بود.

استفاده از خودروها و کامیونهای بدون راننده، تحویل محموله‌ها توسط روباتها و حتی داشتن یک سیستم حمل و دفن زباله خودکار نیز بخشی دیگر از برنامه‌های شرکتهای خصوصی و عمومی است که در پروژۀ ساخت این شهرک مشارکت دارند.

شرکتهای فناوری اطلاعات در حال آماده‌سازی سخت افزارها و نرم افزارهای لازم برای تاسیس این شهر هستند و همچنین درحال کار روی طرح‌های شهرسازی که بتوانند به کمک آنها مشکلاتی مانند انبوه جمعیت و آلودگی‌ها را در آینده در این مکان مدیریت کنند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از راه اندازی این پروژه استقبال کرده و آن را فرصتی برای آزمایش فناوریهای نوین خوانده است؛ فناوری‌هایی که به گفتۀ او به مسئولان کمک می کند تا در کانادا و در دیگر نقاط جهان، بتوانند شهرهایی هوشمند، سبز و جذابتر بسازند.

دانیل داکتروف، مدیر اجرایی شرکت سایدوالک می گوید: «با اجرای این پروژه به جهان نشان خواهیم داد که چگونه می توان شهرهایی ارزان تر، راحت‌تر، سالمتر، سبزتر، هیجان انگیزتر و همزمان با توزیع امکانات عادلانه‌تری تاسیس کرد.»

شرکت گوگل اعلام کرده است که مقر خود در کانادا را به این شهر دیجیتالی منتقل خواهد کرد و شرکت سایدوالک نیز متعهد شده است که مبلغ ۵۰ میلیون دلار را به راه‌اندازی این پروژه در منطقه‌ای ۱۲ هکتاری اختصاص دهد.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس مجلس عوام کانادا بابت تشویق مرد ۹۸ ساله‌ای که به نازی‌ها خدمت کرده بود عذرخواهی کرد

رئیس جمهوری اوکراین به دنبال کمک‌های بیشتر در آمریکای شمالی؛ زلنسکی از واشنگتن وارد اتاوا شد

ترامپ کانادایی‌ها در اندیشه شکست جاستین ترودو؛ آیا پولیور می‌تواند نخست وزیر بعدی کانادا شود؟