Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیام نتانیاهو به ظریف: حساب توئیترت را ببند

پیام نتانیاهو به ظریف: حساب توئیترت را ببند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران را خطاب قرار داد و از وی خواست حساب توئیتریش را ببندد و توئیتر را ترک کند.

نتانیاهو در واکنش به توئیت محمد جواد ظریف در حمایت از سپاه پاسداران، ویدئویی را ضبط و در حسات توئیتریش منتشر کرده است.

وزیر خارجه ایران روز شنبه گذشته و در واکنش به سخنان دونالد ترامپ که بدنبال تحریم سپاه پاسداران است در توئیتی نوشت: «امروز ایرانیان اعم از پسران و دختران، زنان و مردان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و با صلابت در کنار کسانی که از ما و منطقه در برابر تجاوز و ترور دفاع می کنند، ایستاده اند.»

Today, Iranians—boys, girls, men, women—are ALL IRGC; standing firm with those who defend us & the region against aggression & terror.

— Javad Zarif (@JZarif) October 14, 2017

نخست وزیر اسرائیل ابتدا به ممنوع بودن توئیتر در ایران اشاره کرده و آنرا تمسخر آور خوانده است.

نتانیاهو در ویدئویی که منتشر کرده به ظریف حمله کرده و گفته است:«ظاهرا من شناخت بهتری از رهبران ایران درباره نظر مردم ایران دارم. مطمئنم که مردم عادی افتخار نمی کنند زمانی که سپاه پاسداران مردان و زنان بیگناه را در سراسر جهان می کشد. مطمئنم که مادران و پدران عادی ایرانی نمی خواستند که مرکز یهودیان در آرژانتین که پر از بچه های کوچک بود منفجر شود. زیرا این همان کاری است که سپاه پاسداران انجام داده است.»

My message to Iran’s foreign minister: Delete your account pic.twitter.com/i0Ca57uc4u

— PM of Israel (@IsraeliPM) October 16, 2017

اشاره نتانیاهو به انفجار مرکز یهودیان در بوینس آیرس در سال ۱۹۹۴ است که در جریان آن ۸۵ نفر کشته شدند. نتانیاهو ادعا کرده است که سپاه پاسداران بواسطه حزب الله این حمله را انجام داده است.

نخست وزیر اسرائیل در این ویدئو می گوید که مردم عادی ایران بدنبال زندگی صلح آمیز هستند و نمی خواهند که حکومت دانشجویان را در خیابان ها بزند و بکشد، همجنسگرایان را از چرثقیل ها آویزان و روزنامه نگاران را در زندان شکنجه کند.

او همچنین گفته است که ایرانیان روزی آزاد خواهند شد. آزاد برای توئیت کردن و آزاد برای اظهار آنچه درباره «دیکتاتورهایشان» فکر می کنند و اینکه آنها را نمونه ایرانی داعش می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوج‌گیری تنش با حوثی‌ها پس از نخستین حمله اسرائیل به خاک یمن؛ موشک شلیک شده به ایلات سرنگون شد

حمله هفت اکتبر حماس؛ شهرک‌نشینان اسرائیلی تکنیک دفاع شخصی«کراو ماگا» می‌آموزند

اسرائیل: پهپاد حوثی که به تل‌آویو حمله کرد «صماد-۳» ساخت ایران است