ترامپ از ماکرون خواست پول رنو را از ایران بگیرد و نگران نباشد

ترامپ از ماکرون خواست پول رنو را از ایران بگیرد و نگران نباشد
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید در جریان یک تماس تلفنی با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود به وی گفته است تا پول [قرارداد با شرکت رنو] را از ایران بگیرد و لذتش را ببرد.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید این مطلب را شامگاه جمعه به وقت محلی منتشر کرد.

بنا به گزارش این نهاد، از آقای ترامپ پرسیده شد: «آیا درباره توافق هسته‌ای با ایران با امانوئل ماکرون و ترزا می صحبت کرده اید؟» پس از پاسخ مثبت رئیس جمهوری آمریکا از وی پرسیده می‌شود: «آن‌ها به شما چه گفتند؟ شما به آن‌‌ها چه پاسخی دادید؟»

دونالد ترامپ در پاسخ به این پرسش‌ها گفت: «آن‌ها فقط به یک دلیل واقعا دوست دارند که من در این [توافق] بمانم: به میزان پولی که برای آن‌ها ارسال شده نگاه کنید. می‌دانید که ایران برای بسیاری از کشورها پول می‌فرستد. من هم همیشه گفته‌ام و به آن‌ها می‌گویم: هیچکاری نکنید. نگران نباشید. تمام پولی را که می‌توانید بگیرید. همه آن‌ها دوستان من هستند.»


رئیس جمهوری آمریکا افزود: «امانوئل [ماکرون] به من زنگ زد. من به او گفتم امانوئل، آن‌ها [ایران] فقط به رنو مقدار زیادی پول دادند. پولشان را بگیر. لذتش را ببر. بعدا خواهیم دید چه‌ اتفاقی می‌افتد. باید با ایران به شکل کاملا متفاوتی رفتار کرد.»

بیشتر بخوانید: رنو برای تولید سالانه بیش از ۱۵۰ هزار خودرو در راه ایران

آقای ترامپ شامگاه جمعه در یک سخنرانی با انتقاد شدید از توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد پایبندی این کشور به برجام را اعلام نمی‌کند. رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی دست کنگره را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران باز گذاشت.

دقایقی پس از این سخنرانی، وزارت خزانه‌ داری ایالات متحده سپاه پاسداران ایران را تحریم کرد.

مطالب مرتبط