افرادی که مسجد جواد‌الائمه تهران را آتش زده بودند دستگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افرادی که مسجد جواد‌الائمه تهران را آتش زده بودند دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ این ادعا را که گروه‌های مرتبط با شیطان پرستی مسجد جواد الائمه تهران را آتش زده اند، شایعه خواند و آن را تکذیب کرد.

سردار حسین رحیمی با بیان که مسببان این حمله «تحت اغوا و آموزش برخی شبکه ها و کانال های ماهواره ای، این عمل زشت را مرتکب شده اند» از شناسایی و دستگیری عاملان آن خبر داد.

افراد ناشناس پس از آن که مسجد جواد الائمه در شرق تهران را آتش زدند فیلم آن‌را بر روی شبکه‌های مجازی منتشر کردند. این فیلم توسط باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است و نشان می‌دهد که یک جوان با صورت پوشیده ابتدا عبارت «ری‌استارت» را بر روی ورودی مسجد می‌نویسد و سپس درب مسجد را به آتش می‌کشد. فردی دیگری نیز از این صحنه فیلم‌برداری می کند.

خبرگزاری «العالم» این افراد را «اعضای یک گروه شیطان پرست» معرفی کرده بود.

پیش‌تر نیز گروه «ری استارت» فیلم‌های دیگری از آتش زدن اماکن عمومی مانند بانک‌ها در فضای مجازی منتشر کرده بود.

سردار رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ پیش تر هم در این مورد واکنش مشابهی نشان داده بود: «این حادثه نیز مانند حمله چند روز گذشته به برخی بانک‌ها بوده که عده‌ای جوان تحت تاثیر فضای مجازی دست به چنین اقداماتی زدند.»

گفته می‌شود محمد حسینی، مجری سابق صدای و سیمای ایران از هوادارانش خواسته است تا برای مقابله با حکومت ایران اماکن عمومی را به آتش بکشند.