آتش سوزی‌های کالیفرنیا دست کم ده نفر را به کام مرگ کشاند

آتش سوزی‌های کالیفرنیا دست کم ده نفر را به کام مرگ کشاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان آتش سوزی هایی که از یکشنبه شب در تاکستان های کالیفرنیا آغاز شده تا کنون دست کم ده نفر کشته شده و حدود ۲۰ هزار نفر ناگزیر از ترک خانه‌هایشان شده اند.

آگهی

نواحی تولید شراب در ۸ کانتی در شمال کالیفرنیا بیشترین آسیب را دیده و ساختمان های بسیاری تخریب شده اند. گزارش‌ها همچنین از مفقود شدن تعدادی از ساکنان این مناطق خبر می‌دهند.

به گزارش شیکاگو تریبون، گسترش آتش سوزی در روز دوشنبه در ۱۴ ناحیه کالیفرنیا بویژه در ۲ کانتی ناپا و سونوما، موجب تخریب حدود ۱۵۰۰ ساختمان شده است.


اگرچه گرما و باد شدید توام با رطوبت کم از عوامل طبیعی گسترش این آتش‌سوزی هستند اما هنوز روشن نیست که آتش‌سوزی در روز یکشنبه از کدام ناحیه و با چه اتفاقی آغاز شده است.

گزارش ها حکایت از آن دارد که سانتاروزا بزرگترین شهر در نواحی درگیر با آتش‌سوزی، با جمعیتی حدود ۱۷۵ هزار نفر بیشترین آسیب را دیده و بیماران دو بیمارستان تخلیه و به محل امن اعزام شده‌اند، اما یک هتل بزرگ و خانه ها و مغازه‌های بسیاری در آتش سوخته‌اند.


در مناطق دستخوش آتش سوزی وضعیت اضطراری اعلام شده و امدادرسانی ادامه دارد، اما باد شدید و سایر عوامل طبیعی مهار آتش را بسیار دشوار کرده است.هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلیپین؛ آتش‌سوزی در یک مرکز خرید ۳۷ کشته برجای گذاشت

گسترش آتش سوزی از لس آنجلس به سمت سان دیه‌گو و سانتا‎ باربارا

افشای طرح ۲۲هزار هکتاری ساخت آرمانشهر کالیفرنیا؛ آیا رویای میلیاردرهای سیلیکون‌ولی محقق می‌شود؟