ترامپ از کنگره برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک بودجه خواست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ از کنگره برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک بودجه خواست

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا که طرح لغو برنامه داکا و احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک را در دستور کار دارد، روز یکشنبه ۸ اکتبر (۱۶ مهر) تقاضای دریافت بودجه برای احداث دیوار مرزی را مطرح کرد.

وی در تبلیغات انتخاباتی خود بارها درمورد ساختن دیوار در مرز آمریکا و مکزیک و برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی اشاره کرده بود. او در سخنان خود بر این نکته تاکید کرده بود که دولت مکزیک را وادار به پرداخت هزینه‌های احداث دیوار خواهد کرد، اما از اوایل سال جدید میلادی، کنگره را برای تصویب بودجه دیوار مرزی تحت فشار قرار داده است.

در همین راستا، ساخت و ساز بر روی نمونه اولیه از دیوار مرزی آغاز شده است.


اخراج مهاجران غیرقانونی و لغو برنامه داکا نیز از اولویت‌های وی در زمینه برنامه‌های مهاجرتی است.

داکا قانونی بود که در سال ۲۰۱۲ و در دوره ریاست جمهوی باراک اوباما،به تصویب رسید و به موجب آن کسانی که در زمان مهاجرت غیرقانونی به آمریکا زیر سن قانونی قرار داشتند، می‌توانند در این کشور به طور قانونی مشغول به تحصیل و کار شوند.

لغو برنامه داکا، می‌تواند بر شرایط زندگی حدود ۸۰۰ هزار نفر از کسانی که به «رویابین»‌ها اطلاق می‌شود، اثر بگذارد.

پیشتر دونالد ترامپ و رهبران دموکرات کنگره آمریکا توافق کرده بودند تا برنامه داکا را غیرقانونی اعلام کنند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و کوین مک‌کارتی، از رهبران حزب جمهوریخواه چهارشنبه ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر) با رهبران حزب دموکرات کنگره آمریکا، نانسی پولسی و ویپ استنی هویر در کاخ سفید دیدار کردند. در این جلسه که با حضور دونالد ترامپ برگزار شده بود، شرکت‌کنندگان در مورد طرح داکا و کشیدن دیوار میان مکزیک و آمریکا گفتگو کردند.