حمایت دولت‌های اروپایی از مواضع اسپانیا در بحران کاتالونیا

حمایت دولت‌های اروپایی از مواضع اسپانیا در بحران کاتالونیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایندگان مجلس کاتالونیا با دعوت کارلس پوجدمون، رییس این منطقه روز سه شنبه درباره اعلام استقلال تصمیم گیری خواهند کرد.

به نظر می رسد در نزاع دو طرف بر سر بحران استقلال کاتالونیا در روزهای گذشته دولت اسپانیا امتیازات زیادی بدست آورده است. در آخرین اتفاق شهردار بارسلون هم با همه پرسی استقلال کاتالونیا مخالفت کرد. این در حالی است که در روزهای گذشته اغلب کشورهای اروپایی در واکنش‌های جداگانه با استقلال کاتالونیا مخالفت کرده و از مواضع مادرید دفاع کرده‌اند.

ناتالی لوازو، وزیر امور اروپایی فرانسه درگفتگویی با رسانه‌های این کشور رسما از مواضع دولت اسپانیا دفاع کرد و گفت که هیچ دولت اروپایی کاتالونیای مستقل را برسمیت نمی شناسد. وی اعلام کرد باید این بحران با گفتگو در تمام سطوح سیاسی اسپانیا حل و فصل شود. به گفته لوازو کاتالونیا در صورت استقلال از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. این اظهارات در حالی صورت می گیرد که در انتخابات اول اکتبر با وجود ممانعتهای فراوان ۹۲ درصد از رای دهندگان به استقلال کاتالونیا از اسپانیا رای دادند. هر چند دولت اسپانیا هرگز همه پرسی استقلال کاتالونیا را مشروع ندانست.

همزمان ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان هم با دفاع از دولت اسپانیا اعلام کرد که استقلال کاتالونیا به ضرر اتحادیه اروپا و اقتصاد کشورهای عضو خواهد بود.

یکشنبه صدها هزار نفر از مخالفان استقلال کاتالونیا و طرفداران «اسپانیای واحد» در بارسلون به خیابان‌ها آمدند.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا روز شنبه اعلام کرد که در صورت اعلام استقلال، گزینه حذف و برکناری دولت محلی کاتالونیا را در نظر خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی با شعار «لختش کنید»؛ دختران نوجوان اسپانیایی قربانی پخش تصاویر برهنه جعلی شدند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟