Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حضور رییس پلیس کاتالونیا در دادگاه عالی اسپانیا

حضور رییس پلیس کاتالونیا در دادگاه عالی اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جوزپ لوئیس تراپرو، رئیس پلیس منطقه خودگردان کاتالونیا روزجمعه برای ادای توضحیاتی در ارتباط با اتهام «ایجاد آشوب» در دادگاه امنیت ملی اسپانیا حضور یافت.

رئیس پلیس کاتالونیا و چند نفر از مسئولان استقلال طلبان متهم هستند در آشوب روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه سپتامبر از نیروهای انتظامی حمایت نکرده است.

در این تاریخ به دنبال بازرسی برخی از دفاتر محلی کاتالونیا و دستگیری تعدادی از مقامهای مسئول استقلال طلب که به دستور دولت مرکزی در کاتالونیا صورت گرفت، حرکات اعتراضی وسیعی در بارسلون انجام شد و جمعیت خشمگین به تشویق پارلمان محلی و انجمن فرهنگی کاتالونیا به مدت چند ساعت نیروهای انتظامی را در اماکن خود محاصره کردند و به خودروهایشان آسیب رساندند.

این جرم می تواند پانزده سال زندان برای مسببان آن بدنبال بیاورد. مطابق قانون اسپانیا دادگاه می تواند برای این عده حکم بازداشت موقت صادر کند اما چنین تصمیمی در صبح روز جمعه اعلام نشد. جوزپ لوئیس تراپرو، تاکنون اظهار نظری در این مورد نکرده است.

علاوه بر رییس پلیس کاتالونیا، یکی دیگر از مقام های پلیس و دو مسئول مهم محلی شامل مدیر یک انجمن فرهنگی جدایی طلب و رییس مجلس ملی کاتالونیا به همین اتهام احضار شده اند.

گروه کوچکی از منتخبین استقلال طلبان کاتالونیا رییس پلیس محلی را دادگاه همراهی کردند. عده ای نیز از طرف ناسیونالسیتهای جناح راست و چپ باسک در میان آنان دیده می شدند که به آنان اجازه ورود به دادگاه داده نشد.

یکی از ناسیونالیستهای باسک در بیرون دادگاه با نشان دادن برگه رای مورد استفاده در رفراندوم کاتالونیا محافظان دادگاه را به چالش کشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه قانون اساسی اسپانیا جلسه آینده پارلمان کاتالونیا را به حالت تعلیق درآورد

رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا از پادشاه اسپانیا انتقاد کرد

بحران کاتالونیا؛ پارلمان اروپا خواستار گفتگو در چارچوب قانون اساسی اسپانیا است