احضار وزیر خزانه داری واتیکان به دادگاه در ارتباط با اتهامات آزار جنسی

احضار وزیر خزانه داری واتیکان به دادگاه در ارتباط با اتهامات آزار جنسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جرج پل، اسقف اعظم پیشین شهر سیدنی استرالیا روز جمعه برای دومین بار برای رسیدگی به اتهاماتی مبنی بر سوء استفاده جنسی در دادگاهی در شهر ملبورن حاضر می شود.

نخستین جلسه دادگاه وی در ماه ژوییه سال جاری برگزار شد. در صورت اثبات اتهام‌های آقای پل، دادگاه رسیدگی به جرایم وی در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

اسقف اعظم پیشین سیدنی یکی از نزدیکان پاپ فرانچسکو است و با حکم پاپ به‌عنوان وزیر خزانه داری واتیکان فعالیت می کند. جرج پل ۷۶ ساله پیش از ترک رم به سوی استرالیا در آغاز تابستان گفته بود: «بی‌گناهم. این اتهامات بی اساس هستند.»

پلیس استرالیا بر اساس شواهد، پرونده‌ای مبنی بر آزار جنسی علیه او به دادگاه فرستاده است. با این حال اطلاعات بیشتری درباره شمار اتهامات و مشخصات شاکیان داده نشده است. بر اساس رسانه‌های استرالیا، یکی از شاکیان مادر دو فرزندی است که به گفته او اسقف اعظم پیشین سیدنی در دهه نود میلادی از دو کودک او سوء استفاده جنسی کرده است.

از دیگر اتهام‌های وی عدم رسیدگی به اتهاماتی علیه کلیسای کاتولیک استرالیا مبنی بر آزار جنسی کودکان در زمان فعالیت او بعنوان اسقف در آن کشور است.

پیش‌تر جرج پل اعتراف کرده بود که کلیسای کاتولیک در مدیریت کشیشان کودک‌آزار موفق نبوده است. در تازه‌ترین گزارش کمیسیون پادشاهی استرالیا اعلام کرد که تاکنون ۴۴۴۴ مورد گزارش از آزار جنسی کودکان به مقامهای کلیسای استرالیا تسلیم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

قاتل سریالی نوزادان در بریتانیا بار دیگر به اتهام تلاش به قتل محاکمه می‌شود

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد