مادر فرانسوی به اتهام همکاری با داعش به ۱۰ سال زندان محکوم شد

مادر فرانسوی به اتهام همکاری با داعش به ۱۰ سال زندان محکوم شد
نگارش از Euronews

یک زن ۵۱ساله در پاریس به جرم همکاری با گروه داعش و تشویق پسرش به فعالیت در گروه‌های تروریستی به ده سال زندان محکوم شد.

کریستین ریویر که بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ سه بار به سوریه سفر کرده متهم است در فرستادن چندین دختر جوان به سوریه دست داشته و به داعش کمک های مالی می رسانده است.

نشریات فرانسه به او لقب «مادر بزرگ جهادی» داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این زن «جهادی» که در بین جنگجویان داعش به ام عبدالله معروف بود، در خانواده ای کولی به دنیا آمده و در شانزده سالگی مدرسه را ترک کرده و تا ده سال به کارهای مختلف مشغول بود. وی سپس از آن در سال ۲۰۱۱ به تونس، کشوری که تایلور ویلوس، پسرش درآنجا ساکن شده بود رفت و در آنجا تحت تاثیر او به اسلام گروید و افراطی شد.

تایلور ویلوس در سال ۲۰۱۳ به سوریه رفت و به گروههای تروریستی پیوست و با تشویق‌های مادرش مدارج بالای رزمی را در گروه داعش طی کرد و به نام عبدالله مشهور شد. تایلور سابق یا عبدالله جهادی در ترکیه دستگیر و در ژوئیه سال ۲۰۱۵ به فرانسه بازگردانده شد.


کریستین ریویرا دوم ژوئیه۲۰۱۴ در حالی که قصد داشت بار دیگر به سوریه برود در خانه پسر دومش دستگیر شد.

روانشناسان، پیوند تنگاتنگ این مادر با فرزندش را بیمارگونه تلقی کرده اند و می گویند وی به این ترتیب ارتباطی جاودانه با پسرش به وجود آورده بود.

کریستین ریویرا حمایت از گروه داعش و جنگیدن در کنار آنان را تکذیب کرده و می گوید هر چه کرده به خاطر عشق به پسرش بوده است. اما عکس هایی که از او پیدا شده نشان می دهد وی تا چه حد به دنیای خشونت بار پسرش وارد شده است.

مطالب مرتبط