Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه سازمان جهانی بهداشت در راستای کاهش شیوع وبا

برنامه سازمان جهانی بهداشت در راستای کاهش شیوع وبا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بیماری وبا در زمان حاضر دامنگیر مردم بیش از ۴۰ کشور جهان است. سالانه حدود ۲.۹ میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده و ۹۵ هزار نفر در اثر این بیماری جان می‌سپارند.

وبا یک بیماری باکتریایی است که در اثر مصرف آب و مواد غذایی آلوده فرد را مبتلا کرده و در میان جمعیت گسترش می‌یابد. در صورت آلودگی به باکتری وبا فرد دچار اسهال و استفراغ شدید شده و در موارد بحرانی می‌تواند سبب مرگ فرد در عرض چندساعت شود.

در یمن از آوریل امسال نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد مشکوک به وبا شناسایی و بیش از ۲۰۰۰ مرگ بر اثر ابتلا به آن گزارش شده است.

بجز یمن این بیماری در ماه‌های اخیر در نیجریه، هائیتی و جمهوری دموکراتیک کنگو نیز شیوع یافته است.

واکسن خوراکی که توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده است، تنها ۶ دلار به ازای هر فرد قیمت دارد و می‌تواند به مدت سه سال از افراد در برابر ابتلا به این بیماری حفاظت کند.

For just US$6 per person, oral #cholera vaccines protect individuals from the disease for up to 3 years. https://t.co/yBeJ5UHwEU#EndCholerapic.twitter.com/xFhI7QV9rX

— WHO African Region (@WHOAFRO) October 4, 2017

در یک برنامه همگانی با کمک سازمان جهانی بهداشت و دیگر ارگان‌های سازمان ملل متحد تصمیم بر آن شده تا با افزایش کیفیت آب و فاضلاب و همچنین استفاده از واکسن خوراکی در مناطقی که وبا به طور گسترده شیوع دارد، تا حد ممکن از شیوع آن جلوگیری شود.

Let’s get ahead of #cholera!
Invest in water, sanitation and hygiene.
Invest in vaccines. #EndCholerahttps://t.co/LOuFZc6j31pic.twitter.com/XEqJPC2EA7

— WHO (@WHO) October 4, 2017

براساس پیش‌بینی‌های سازمان جهانی بهداشت، این برنامه می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ وبا را در ۲۰ کشور جهان ریشه‌کن کرده یا به حداقل برساند. درصورتی که این برنامه عملی شود، حدود ۹۰ درصد از میزان مرگ و میر در اثر وبا در جهان کاسته می‌شود.

UN-Water members commit to reduce #cholera deaths by 90% by 2030.UNICEF</a> <a href="https://twitter.com/WHO?ref_src=twsrc%5Etfw">WHOhttps://t.co/Dxplkh7wkipic.twitter.com/ppfLQGTNGb

— UN-Water (@UN_Water) October 4, 2017

هند با بیش از ۶۷۵ هزار مورد ابتلا به وبا در سال، بدترین وضعیت را در میان کشورهایی که با شیوع وبا دست و پنجه نرم می‌کنند، دارد. این کشورهمچنین بالاترین میزان جمعیتی را که به آب آشامیدنی تمیز و سیستم فاضلاب مناسب دسترسی ندارند، در خود جای داده است. اتیوپی و نیجریه در این رده‌بندی به ترتیب در مقام دوم و سوم هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حل مشکل مقاومت آنتی‌بیوتیکی تنها با ۲ دلار به ازای هر فرد در سال

سازمان جهانی بهداشت بیش از ۴.۴ میلیون دلار دارو و تجهیزات پزشکی به افغانستان ارسال کرد

اعضای سازمان جهانی بهداشت بر سر مقابله با همه‌گیری‌های آینده به توافق نرسیدند