پخش بی سابقه کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان

پخش بی سابقه کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تلویزیون دولتی عربستان سعودی در اقدامی بی سابقه اقدام به پخش کنسرتی از ام کلثوم نمود.

این برنامه روز سه شنبه برای اولین بار در طول سی سال گذشته از کانال تلویزیونی فرهنگی الثقاقه پخش شد. فیلم مربوط به این برنامه در حساب توییتر این شبکه تلویزیونی نیز قابل دسترسی است.

ام کلثوم خواننده مصری که به “بانوی آواز عرب” مشهور است در جهان عرب بسیار محبوب است و شهرت جهانی دارد. وی در سال ۱۹۷۵ میلادی در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

پخش کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان ظاهرا در قالب اصلاحاتی صورت می گیرد که با مجوز آتی رانندگی زنان در این کشور آغاز شد.

تلویزیون الثقاقه روز دوشنبه ضمن اعلام خبر پخش این کنسرت در توییتر رسمی خود وعده داد که به پخش کنسرت ها ادامه می دهد.

کاربران شبکه های اجتماعی در عربستان ضمن ابراز شادمانی از این تصمیم از کانال تلویزیونی مذکور خواستند تا ترانه هایی از دیگر خوانندگان را نیز پخش کند.

فیلم لحظه ای که شبکه فرهنگ سعودی، آوازی از ام کلثوم خواننده زن معروف عرب ملقب به ستاره شرق را پس از دهها سال ممنوعیت پخش کرد pic.twitter.com/snLE7uS29E

— Reza Kiani (@rkeiani) October 3, 2017

در سال‌های اخیر در عربستان به تعدادی کنسرت مجوز داده شده است. عبدالمجید عبدالله خواننده سعودی نیز در توییتر خود با قدردانی از پادشاهی سعودی که به گفته او آغازگر دوره جدید و پر برکتی در این کشور است، اعلام کرد هفته آینده کنسرتی در جده برگزار می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایش عروسکی ام‌کلثوم در قاهره

خواننده ۶۱ ساله گانز ان روزز به تعرض جنسی در سال ۱۹۸۹ متهم شد

کنسرت تیلور سوئیفت در برزیل به دلیل گرمای هوا و جان باختن یکی از هوادارانش لغو شد