حمله مرگبار لاس‌وگاس از دریچه دوربین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله مرگبار لاس‌وگاس از دریچه دوربین

در حالیکه بیش از ۲۴ ساعت از حمله به جمعیت حاضر در کنسرت جیسون آلدین، ستاره موسیقی کانتری در شهر لاس‌وگاس ایالات متحده آمریکا می‌گذرد اما همچنان انتشار تصاویر و ویدئوها از این حمله و حاشیه‌های آن ادامه دارد.
در این حمله دست‌کم ۵۹ کشته و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند.

استیون پادوک ۶۴ ساله توسط پلیس آمریکا عامل این حمله مرگبار معرفی شده است. وی از اتاقی در طبقه ۳۲ هتل «مندلی‌ بِی» به سوی جمعیت حاضر در کنسرت آتش گشوده و در نهایت به گفته پلیس در اتاق هتل خودکشی کرده است.

در این گزارش به برخی ویدئوها و تصاویر از این حمله مرگبار نگاهی می‌اندازیم.

لاس‌وگاس؛ ویدئویی از لحظه تیراندازی به سمت جمعیت

ویدئویی آماتور زیر لحظه تیراندازی پی در پی به سوی جمعیت حاضر در کنسرت موسیقی کانتری را نشان می دهد. صدای رگبار گلوله در این ویدئو به طور واضح شنیده می‌شود و از سوی دیگر جمعیت نیز در حال فرار است. این ویدئو توسط «ربکا اش» برای شبکه تلویزیون ان بی سی فرستاده شده است.

حمله لاس‌وگاس: جمعیت سراسیمه از صحنه می‌گریزد

تصاویر ضبط شده با تلفن همراه یک نفر در جریان تیراندازی مرگبار شامگاه یکشنبه را در این ویدئو می‌توانید تماشا کنید.

عکس‌ها سخن می‌گویند

از حمله مرگبار روز گذشته در لاس‌وگاس تصاویر آماتور و حرفه‌ای بسیاری منتشر شد که هر یک گوشه‌ای از این حادثه را روایت می‌کرد. یکی از معروف‌ترین این تصاویر که در شبکه‌های اجتماعی به‌طور گسترده منتشر شد، مردی را نشان می‌داد که خود را سپر یک زن افتاده بر روی زمین کرده بود و به این طریق از او محافظت می‌کرد.

دیوید بکر عکاس این تصویر به مجله تایم می‌گوید: «نمی‌دانم که آیا آن زن زخمی شده بود اما مرد خیلی واضح با بدنش سپر او شده بود و ازش محافظت می‌کرد.»

دیوید بکر عکاس گتی ایمیج است و عکس‌های دیگری را هم از این حادثه ثبت و ضبط کرده است. او که برای عکاسی از کنسرت موسیقی جیسون آلدین در برنامه یکشنبه شب در لاس‌وگاس حاضر بود، در حالیکه آماده رفتن به دفتر رسانه‌اش می‌شد صدای تیراندازی را می‌شنود، مردم وحشت زده را می‌بیند و در نهایت از رفتن به دفتر رسانه صرفنظر می‌کند و اقدام به عکاس از این حادثه می‌کند.


عکس دیگر از این عکاس روایت دیگری را ثبت کرده است. افرادی پشت یک حفاظ (فنس) پنهان شده‌اند. عده‌ای در حال پیوستن و رد شدن از بالای حفاظ هستند و عده‌ای دیگر هم آنسوی حفاظ سنگر گرفته‌اند.


از این صحنه نیز ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که صدای رگبار گلوله در آن به وضوح شنیده می‌شود و افراد در پشت حفاظ پناه گرفته‌اند.

خبرگزاری رویترز هم عکس‌ها و ویدئوهایی را از این حادثه منتشر کرد. چکمه‌های رها شده در محل حادثه از جمله این عکس‌ها بود.

یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان این حمله در کاخ سفید هم مورد توجه عکاسان قرار گرفت.

برخی نیز با روشن کردن شمع در محل حمله یاد قربانیان را گرامی داشتند.

Las Vegas mass shooting