جودو؛ پاپیناشویلی بهترین ورزشکار روز نخست تورنمنت زاگرب

جودو؛ پاپیناشویلی بهترین ورزشکار روز نخست تورنمنت زاگرب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

نخستین روز از رقابتهای جودوی جایزه بزرگ زاگرب شاهد رد و بدل شدن مجموعه ای از زیباترین فنون این رشته ورزشی بود.

#JudoZagreb2017 is underway!

WATCH NOW: https://t.co/Akqe1xZX6tpic.twitter.com/W9NvnF7dt6

— Int. Judo Federation (@IntJudoFed) 29 septembre 2017

- عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست این رقابت ها به امیران پاپیناشویلی، جودوکار گرجستانی تعلق گرفت که در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، مقابل رابرت مشویدوبادزه از کشور روسیه فوق العاده ظاهر شد و با امتیاز ایپون بر حریف خود غلبه کرد. پاپیناشویلی در این مبارزه حمله مشویدوبادزه را با مقاومت سخت به بدل تبدیل کرد و توانست حریف را خود را از پشت سرنگون کند.

این نخستین مدال طلای ورزشکار گرجستانی در مجموعه تورنمنت های رقابت های قهرمانی جهان جودو طی دو سال گذشته بود.

- الودی والنتیم، جودوکار برزیلی نیز عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را به خود اختصاص داد. او که در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، ریکا پاپ جودوکاری از مجارستان را پیش رو داشت ابتدا با اجرای فن «سوده تسوریکومی گوشی» یک امتیاز وازاری به نام خود ثبت کرد و سپس با سرنگون کردن و نگه داشتن حریف بر روی تاتامی به امتیاز ایپون رسید و پیروزی را از آن خود کرد.

- بهترین فن روز را نیز پاپیناشویلی در رقابت های دور مقدماتی مقابل دای آئوکی ورزشکاری از کشور ژاپن به اجرا درآورد. او با اجرای این فن زیبا که امتیاز ایپون را برایش به همراه داشت، حریف را از زمین کند و پس از معلق کردن در هوا به روی تشک سرنگون کرد.

Georgia’s Papinashvili takes flight! He launches Japan’s Aoki for ippon!! The top seed faces Azerbaijan’s Sadigov next.#JudoZagreb2017pic.twitter.com/Ss6rj1bkJA

— Int. Judo Federation (@IntJudoFed) 29 septembre 2017

- مدال برنز وزن منهای شصت کیلوگرم مردان به آلبرت اوگازوف از کشور روسیه تعلق گرفت. اوگازوف در دیدار رده بندی با فن زیبای «کوچی گاری»، مهمن سادیگوف، حریف آذربایجانی خود را از پیش رو برداشت تا بر روی سکوی سوم بایستد.

بکر اوزلو، جودوکار ترکیه ای نیز دومین مدال برنز این وزن را به خود اختصاص داد. او در رده بندی با امتیاز ایپون از سد هموطنش، احمت کابا گذشت و به مقام سوم دست یافت.

- مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان نیز به مومو تاماکاری، ورزشکاری از ژاپن تعلق گرفت. او در فینال با سه اخطاره کردن تکودا اسمیت دیویس، حریف بریتانیایی و کسب امتیاز ایپون پیروز میدان شد و بر سکوی نخست قرار گرفت.

World bronze medallist nekodadavis_57</a> (GBR) throws Mezhetskaia (RUS) for Waza-ari, she faces Japan's Tamaoki for Gold!<a href="https://twitter.com/hashtag/JudoZagreb2017?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#JudoZagreb2017</a> <a href="https://t.co/y6wSqfGyMP">pic.twitter.com/y6wSqfGyMP</a></p>— Int. Judo Federation (IntJudoFed) 29 septembre 2017

- هیرومی اندو، دیگر ورزشکار ژاپنی در رقابت های وزن منهای ۴۸ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت. او در دیدار پایانی با تسلط کامل میلیکا نیکولیچ، حریفی از صربستان را به تشک دوخت تا با امتیاز ایپون پیروز از میدان خارج شود.

- در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان یوکی هاشیگوچی از ژاپن مقابل سرجیرو اولیِنیک از پرتغال قرار گرفت. ورزشکار ژاپنی که امسال مدال برنز تورنمنت هوهوت را دریافت کرده بود ابتدا با فن «اوچی گاری» و سپس با یک «سئوی ناگه»، دو وازاری به نام خود ثبت کرد تا مدال طلای این وزن را برگردن آویزد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها