وزیر کشور عربستان: رانندگی زنان تصادفات را کاهش خواهد داد

وزیر کشور عربستان: رانندگی زنان تصادفات را کاهش خواهد داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاهزاده عبد العزيز بن سعود بن نايف آل سعود، وزیر کشور عربستان سعودی معتقد است که لغو ممنوعیت رانندگی زنان در این کشور باعث کاهش تصادفات و تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی خواهد شد. به گزارش بی بی سی جهانی وزیر کشور عربستان دلیل یا دلایل خاصی را برای این ادعا و نظر خود بیان نکرده و تنها گفته است: «رانندگی زنان امنیت رانندگی را بدلیل آموزش صحیح متحول خواهد کرد.»

آگهی

عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که آمار بالای مرگ و میر بر اثر تصادفات رانندگی را دارد. به گزارش بی بی سی جهانی آمار روزانه تلفات و صدمات شدید جانی ناشی از تصادفات رانندگی در این کشور حدود ۲۰ مورد است.

ممنوعیت رانندگی برای زنان از ماه ژوئن سال آینده میلادی در این کشور پایان خواهد یافت. دستور برطرف شدن این ممنوعیت برای زنان از سوی ملک سلمان، پادشاه این کشور در روزهای گذشته صادر شد.

نظر و پیش بینی وزیر کشور عربستان در خصوص افزایش امنیت در خیابان ها و جاده های این کشور با شروع به رانندگی بانوان، در چند توئیت به زبان عربی در حساب کاربری وزارت کشور اعلام شده است.

از سوی دیگر چندین شرکت تولید کننده خودرو در جهان با اعلام برداشته شدن ممنوعیت رانندگی زنان عربستان، فعالیت تبلیغاتی محصولات خود را برای جمعیت زنان خریدار خودرو در عربستان سعودی آغاز کرده و آنان را بطور مستقیم خطاب قرار دادند.

از آن جمله می توان به تصویر منتشر شده در حساب کاربری فولکس واگن اشاره کرد که خطاب زنان عربستان سعودی می گوید: «حالا نوبت شماست. فرمان را بدست بگیرید.»


نمایندگی شورولت نیز در توئیت دیگری به زنان عربستان تبریک گفته و آنها را به کشف دنیای جدید تشویق کرده است.


سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرده است که سن مجاز برای دریافت گواهینامه رانندگی برای زنان و دختران این کشور ۱۸ سال خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان عربستان به فرمان پادشاه سلمان اجازه رانندگی یافتند

شکایت حقوقی علیه توئیتر به اتهام کمک به مقام‌های عربستان در نقض حقوق بشر

دیده‌بان حقوق بشر: مرزبانان عربستان در مرز یمن مهاجران را قتل‌عام می‌کنند