انهدام جنگنده ها و ناو آمریکایی در ویدئوی تبلیغاتی دولت کره شمالی

انهدام جنگنده ها و ناو آمریکایی در ویدئوی تبلیغاتی دولت کره شمالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت کره شمالی در تبلیغات ضدآمریکایی خود ویدئویی منتشر کرده است که طی آن جنگده های آمریکایی مورد حمله قرار می گیرد. در این ویدئو چند جنگنده آمریکایی به همراه یک بمب افکنی که ظاهرا از پایگاه آمریکا در جزیره گوام پریده اند از سوی نیروهای وفادار به رهبرکره شمالی مورد حمله و انهدام قرار می گیرند.

این بمب افکنها توسط موشکهای زمین به هوای پوگکوگسانکانگ ساخت کره شمالی نابود می شوند. در این ویدئو زیردریایی نیروی دریایی کره شمالی را مشاهده می کنیم که پرتاب موشک به سوی ناو هواپیمابر کارل وینسون را نیز بر عهده دارند. در این ویدئو ناوهواپیما بر نیز در جریان حمله کره شمالی نابود می شود.

این ویدئوی تبلیغاتی درست یک روز پس از اعلام وزارت دفاع آمریکا منتشر شد. پنتاگون اعلام کرد برای اولین بار بمب‌افکن‌ها و جت‌های جنگی ارتش ایالات متحده بر فراز سواحل شرقی کره‌شمالی پرواز کردند تا به حکومت کره شمالی هشدار دهند کاخ سفید در مقابل هر تهدیدی آماده است. پنتاگون می‌گوید این دورترین پرواز هواپیماهای نظامی آمریکایی در حریم بین‌المللی شمال شرق کره‌شمالی در قرن بیست و یکم بوده است. در اولین واکنش وزیر خارجه کره شمالی که در نیویورک و مقر سازمان ملل حضور داشت اعلام کرد این حرکت دولت دونالد ترامپ دیوانگی است و آمریکا را بسوی خودکشی می برد.

گرایشهای ضدآمریکایی در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر رسیده است. روز گذشته صدها هزار نفر از پایتخت نشینهای کره شمالی در یک گردهمایی دولتی شرکت کردند و آمادگی خود برای «شهادت در سایه رهبر کره شمالی» را نشان دادند. آژانسهای خبری کره شمالی می گویند بیشتر از ۱۰۰ هزارنفر در این گردهمایی شرکت کردند. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در این گردهمایی سخنرانی کرد و گفت: « اندک اندک به روز موعود نزدیک می شویم، به چالش پایانی، نبرد نهایی تا برای همیشه آمریکا را از صحن روزگار محو کنیم.»

سخنان رهبر جوان کره شمالی در حالی ایراد شد که حاضران در این گردهمایی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟

کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد جدید با سوخت جامد را آزمایش کرد

وتوی روسیه به نفع پیونگ یانگ؛ «قدرت‌های بزرگ باید از خفه کردن کره شمالی دست بردارند»