Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش میانمار: گور دسته‌جمعی کشف شده نتیجه کشتار شورشیان مسلمان است

ارتش میانمار: گور دسته‌جمعی کشف شده نتیجه کشتار شورشیان مسلمان است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ارتش میانمار ادعا می‌کند که پیکر ۲۸ روستایی هندو را در یک گور دسته‌جمعی در ایالت راخین یافته است. دولت این کشور می‌گوید که این قربانیان که ۲۰ تن از آنان زن و ۸ نفر دیگر مرد هستند به دست شورشیان مسلمان موسوم به «ارتش آزادیبخش روهینگیای آرکان» به قتل رسیده‌اند.

#Myanmar searches for more Hindu corpses as #MassGrave unearthedhttps://t.co/BYafp6Lro5pic.twitter.com/GEks3XX9jw

— EconomicTimes (@EconomicTimes) September 25, 2017

ارتش آزادیبخش روهینگیای آرکان ضمن رد این ادعا گفته است که اعضای این گروه به افراد غیرمسلح حمله نکرده‌اند.

آخرین دور از خشونت‌ها در ایالت راخین در روز ۲۵ اوت امسال (۳ شهریور) با حمله ارتش آزادیبخش روهینگیای آرکان به ۳۰ ایستگاه پلیس و پایگاه ارتش که ۱۲ کشته بر جای گذاشت شد، آغاز شد.

مسلمانان روهینگیا می‌گویند ارتش میانمار به آنان حمله‌ور شده و روستاهایشان را به آتش کشیده‌اند. خشونت‌ها باعث شده است که بیش از ۴۳۰ هزار نفر از مردمان این منطقه به کشورهای مجاور (عمدتا بنگلادش) بگریزند.

سازمان ملل متحد اتفاقات اخیر در این ایالت را که باعث آوارگی نزدیک به نیمی از این اقلیت شده “پاکسازی قومی” خوانده است. این اتهام از سوی مقامات دولتی این کشور رد شده است چرا که به گفته مقامات دولت میانمار آنان با شورشیان درحال جنگ هستند.

سخنگوی ارتش آزادیبخش روهینگیای آرکان که خود را عبدلله معرفی کرده است به خبرگزاری رویترز گفت: «وطن‌پرستان بودیست قصد دارند تا با وارد کردن اتهام جنایت علیه این گروه، مسلمانان و بوداییان این کشور را از هم جدا کنند.»

زو هاتای، سخنگوی آنگ سان سوچی در رابطه با ادعاهای مطرح شده در مورد قتل غیرنظامیان به دست ارتش آزادیبخش روهینگیای آرکان گفته است که به تحقیق و بررسی درمورد صحت این مسئله می‌پردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها