صدور حکم آمران حمله به علی مطهری در شیراز

صدور حکم آمران حمله به علی مطهری در شیراز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وکیل مدافع علی مطهری در پرونده حمله به او در شیراز، روز شنبه ۱ مهرماه از صدور حکم محکومیت آمران حمله در دادگاه نظامی شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مصطفی ترک همدانی بدون ذکر نام محکومان و احکام صادره گفته است که «این رای اجمالا مبنی بر محکومیت بوده و در ۱۶ شهریور ماه صادر و به من اعلام شده، اما حکم صادره به طرفین پرونده ابلاغ نشد و با پیگیری انجام شده، به نظر می رسد این پرونده به تهران ارسال شده باشد که در صورت صحت، اقدامی خارج از فرآیند دادرسی هست.»

به گفته وکیل مدافع علی مطهری، جلسه دادگاه که به ریاست قاضی صفری در شعبه یک دادگاه نظامی شیراز برگزار شده ۶ ساعت طول کشیده و متهمان در دفاع از خود، آمر اصلی در فراخوان نیروهای مهاجم به علی مطهری برای تجمع در فرودگاه شیراز را معرفی کردند.

این وکیل مدافع افزوده که موکل او یعنی آقای مطهری در جلسه دادگاه حضور نیافته، اما طی نامه‌ای رضایت مشروط خود را منوط به معرفی آمر اصلی حادثه در ۱۸ اسفند ۹۳ در فرودگاه شیراز دانسته است.

مصطفی ترک همدانی همچنین از اخلالی که در جریان دادگاه صورت گرفته و موجب طولانی شدن دادگاه شده خبر داد.

با توجه به سخنان وکیل مدافع علی مطهری، شرایط مختومه شدن این پرونده مهیاست اما هنوز مختومه نشده و باید منتظر نتیجه ارسال پرونده به تهران بود.

علی مطهری نماینده تهران و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۳ برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود که در آنجا مورد حمله قرار گرفت.

وکیل مدافع پرونده یکبار نیز در دیماه ۱۳۹۴ از محاکمه متهمان حادثه شیراز و محکومیت آنها خبر داده بود، اما علی مطهری ضمن انتقاد از حکم دادگاه بدوی که بدون رسیدگی به پرونده آمران آن حادثه صادر شده، شکایت جدیدی را علیه آمرانی که مقصر اصلی بوده‌اند توسط وکیل مدافع خود به مرجع قضایی در شیراز اقامه کرد.

آقای مطهری در انتقاد خود از رای دادگاه بدوی اضافه کرده بود که: «نکته قابل توجه این است که اصل این اتفاق که بالاخره در جمهوری اسلامی یک گروه فشار محاکمه شد و احکامی درباره آنها صادر شد امر مبارکی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد