چرا از آیفون ۸ استقبال نشده است؟

چرا از آیفون ۸ استقبال نشده است؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عرضه محصولات جدید اپل به رسم هر ساله امسال هم از استرالیا آغاز شد. تعداد علاقمندانی که از ساعت ها مقابل اپل استورهای سیدنی صف کشیده بودند در مقایسه با سال گذشته کمتر بود. آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس دو محصول از سه محصول جدید اپل در روز نخست عرضه در بازارهای آسیایی و اروپایی هم آنچنان که باید با استقبال روبرو نشدند. کارشناسان وضعیت مشابهی را در بازارهای داخلی آمریکا پیش بینی کرده بودند. در یکی از شعبه های اپل استور در سان فرانسیکسو که تنها ۵۰ مایل با مقر اصلی شرکت فاصله دارد تنها ۸۰ نفر برای خرید محصول جدید صف کشیده بودند.

Watch how Apple delivers a gazillion iPhone 8’s on launch day in this behind-the-scenes video: https://t.co/GRkpthTD6g

— hoss (@hossfeed) September 22, 2017

برآوردهای اولیه نشان می دهد بجز آندسته از «اپل دوستانی» که هر سال گوشی خود را با مدل جدیدتر عوض می کنند، افراد دیگر توجیه خاصی برای خرید آیفون ۸ ندارند. علاوه بر اینکه تفاوت ساختاری بین این محصول و نسل های قبلی آیفون دیده نمی شود. وانگهی بسیاری ترجیح می دهند منتظر آیفون ایکس بمانند که با قیمتی حدود هزار دلار قرار است در ماه نوامبر روانه بازار شود. به عقیده یک کارشناس بازار اروپا افراد علاقمند به اسکرین های بزرگ قاعدتا باید بدنبال خرید آیفون ایکس باشند تا آیفون ۸. این دسته دوسال پیش آیفون ۶ اس پلاس را تجربه کردند و حالا و با پایان قراردادها و تهعداتشان، به خرید آیفوت ایکس تمایل دارند.

The new iPhone 8 started selling in stores today. Lines weren’t as long as with previous releases. pic.twitter.com/FDphMK7raU

— 10/11 News (@1011_News) September 22, 2017

از سوی دیگر مقایسه صف های بلند در مقابل اپل استور به تنهایی نمی تواند عامل تعیین کننده ای باشد. سال گذشته بسیاری ترجیح دادند آیفون های ۷ خود را بصورت آنلاین سفارش دهند.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از آیفون ایکس و چند محصول جدید اپل

با این حال عدم استقبال چشمگیر از آیفون ۸ موجب شد تا ارزش سهام اپل در بعدازظهر جمعه به پایین ترین میزان خود طی دو ماه گذشته برسد. هر سهم این شرکت ۱۵۱ دلار و ۳۹ سنت معامله شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از آیفون ایکس و چند محصول جدید اپل

حادثه برای هواپیمای خطوط هوایی آلاسکا؛ گوشی آیفون از ارتفاع ۱۶ هزار پایی سقوط کرد و سالم ماند

تحول بزرگ در دنیای لپ‌تاپ‌ها؛ ابداع پردازنده‌ای که مصرف باتری را به یک‌سوم کاهش می‌دهد