Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حال سلیم، نماد کودکان گرسنه یمن «بهتر» است

حال سلیم، نماد کودکان گرسنه یمن «بهتر» است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش سازمان جهانی بهداشت سلیم ۷ ساله که سال گذشته و در اثر گرسنگی شدید در یمن توجه جهانیان را جلب کرده بود بعد از طی فرایند درمان و بهبود قابل توجه اکنون آماده است که از مرکز بهداشتی سازمان جهانی بهداشت در الحدیده یمن مرخص شود.

با این حال سیلم هنوز نمی تواند بدون کمک راه برود.

Salim, 7, is ready to be discharged from WHO</a>-supported therapeutic feeding centre in Hudaydah, <a href="https://twitter.com/hashtag/Yemen?src=hash">#Yemen</a>, after remarkable recovery. <a href="https://t.co/dDTrR0qNPS">pic.twitter.com/dDTrR0qNPS</a></p>— WHO Yemen (WHOYemen) October 21, 2016

خبرنگار سرویس جهانی بی بی سی سال گذشته از شرایط شوک آور جسمی این کودک که در اثر گرسنگی شدید به پوست و استخوانی تبدیل شده بود گزارش کرده بود.

سلیم از جمله ۳۰۰ هزار کودک یمنی است که همانند او از گرسنگی شدید رنج می برند. گزارش ها از یمن گویای آن است که در مجموع ۲ میلیون کودک به میزان مختلف از گرسنگی رنج می برند.

کودکان در حالی از جنگ یمن آسیب می بینند که بیش از نیمی از بیمارستانها در این کشور تخریب یا تعطیل شده اند و در بسیاری از بیمارستانهای دایر دارو و موارد مورد نیاز برای درمان بیماران، خصوصا شیر و غذا برای کودکان آسیب دیده از گرسنگی وجود ندارد.

حملات هوایی و محاصره یمن از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی باعث افزایش تعداد قربانیان غیرنظامی و کاهش دسترسی کودکان به مواد غذایی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمنی و شبه‌نظامیان عراقی مدعی حملات مشترک به بندر حیفا در اسرائیل شدند

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد

حمله موشکی حوثی‌های یمنی باعث آتش گرفتن یک کشتی باری در خلیج عدن شد