«تویز آر آس» غول تولید اسباب بازی آمریکا اعلان ورشکستگی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
«تویز آر آس» غول  تولید اسباب بازی آمریکا اعلان ورشکستگی کرد

شرکت «تویز آر آس»، یکی از بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی تولیدکننده اسباب بازی اعلان ورشکستگی کرده اما به فعالیتهای خود ادامه خواهد داد.

با این وجود این شرکت و شعب آن می توانند از فصل یازده قانون آمریکا مربوط به امور ورشکستگی بهره جوید. براساس مفاد این فصل سازوکارهای حفظ فعالیتهای شرکت دچار بحران باید اجرا شود. شرکت «تویز آر آس» اعلام کرده موافقت بانکها برای دریافت وامی بیش از ۳ میلیارد دلار را بدست آورده است. اعطای این وامها منوط به موافقت و تایید دادگستری ایالات متحده است.


دیو برندون، مدیرعامل شرکت «تویز آر آس» ابراز امیدواری کرده مشکلات و تعهدات مالی شرکت حل و فصل شود. وی هدف اصلی کمپانی را همکاری موثر با بستانکاران و صاحبان اوراق قرضه برای رسیدن به تجدیدساختار بدهی‌های شرکت معرفی کرده است.

بدین ترتیب شرکت «تویز آر آس» با تجدیدساختار بدهی‌های خود می تواند به برنامه‌های سرمایه گذاری خود سر و سامان بخشد و در بلندمدت به رشد برسد.

صندوق‌های سرمایه گذاری کی کی آر و بین کپیتال با مشارکت شرکت معاملات املاک «ورنیدو ریالیتی تراست» در سال ۲۰۰۵ شرکت «تویز آر آس» را به مالکیت خود درآوردند. ارزش این نقل و انتقال ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار گزارش شده است. با این وجود انجام این معامله به بالارفتن میزان بدهی بالای این کمپانی منجر شد.

شرکت «تویز آر آس» صاحب یک هزار و ۶۰۰ فروشگاه و مرکز فروش است. نیروی کار این کمپانی به رقم ۶۴ هزار نفر می رسد.