Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترامپ: رهبران ایران از مردم کشورشان بیشترین هراس را دارند

ترامپ: رهبران ایران از مردم کشورشان بیشترین هراس را دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن «شرم آور» خواندن توافق برجام به طور تلویحی به احتمال خروج ایالات متحده از این توافق اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بدون اشاره به تصمیم نهایی خود در مورد برجام اظهار داشت: «فکر نکنم هنوز حرف آخر را در این مورد [برجام] شنیده باشید.»

دونالد ترامپ توافق برجام را «بدترین توافقی» دانست که ایالات متحده تاکنون در آن مشارکت کرده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده در این سخنرانی به تندی از رژیم ایران که به گفته او «حکومتی سرکش» است، انتقاد کرد. او با ارزیابی رژیم ایران به عنوان «حکومت دیکتاتوری فاسد» که ظاهری دموکراتیک دارد، از نقش تهران در منطقه و بویژه حمایت ایران از حزب الله لبنان انتقاد کرد.

او در سخنان خود ایران را کشوری ثروتمند و با تاریخی غنی خواند که به گفته وی به دلیل تصمیم های دولت آن از نظر اقتصادی ناتوان است. دونالد ترامپ افزود که ایران در حال صدور «خشونت، حمام خون و اغتشاش» است.

#دونالد_ترامپ در سازمان ملل: برجام یکی از بدترین توافق هایی بود که آمریکا امضا کرد و برای آمریکا خجالت آور بود ◀️ https://t.co/Hdnpn5IaGkpic.twitter.com/m1oZEZlaaZ

— euronews فارسی (@euronews_pe) September 19, 2017

ترامپ تهدید به «نابودی کامل» کره شمالی کرد

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود کره شمالی را به «نابودی کامل» در صورت عدم عقب نشینی پیونگ یانگ از برنامه هسته ای اش تهدید کرد.

دونالد ترامپ همچنین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را «مردی موشکی» خواند که ماموریتی «انتحاری» دارد.

سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی مستقیم ترین تهدیدی بود که تاکنون از سوی او علیه کره شمالی مطرح شده است.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «ایالات متحده قدرت و صبر زیادی دارد، اما اگر مبور به دفاع از خود و متحدانش شود، چاره ای نخواهیم داشت به جز اینکه کره شمالی را کاملا تخریب کنیم.»

هیات نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل تاکنون واکنشی به سخنان دونالد ترامپ نشان نداده است.

دفاع از تقدم آمریکا

رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنان خود از دیدگاهش مبنی بر تقدم آمریکا دفاع کرد. او اظهار داشت: «من پیش از هر چیز از منافع آمریکا دفاع خواهم کرد.»

دونالد ترامپ با اشاره به بودجه اختصاص یافته به وزارت دفاع این کشور وعده داد که ارتش آمریکا به زودی به قویترین وضعیتی که تاکنون در آن قرار داشته است، خواهد رسید.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از حکومت های کوبا و ونزوئلا انتقاد کرد. به گفته دونالد ترامپ شرایط «فروپاشی» کنونی در ونزوئلا «کاملا غیرقابل پذیرش» است.

#دونالد_ترامپ در سازمان ملل: دیکتاتوری مادورو در #ونزوئلا رنج زیادی را به مردم تحمیل کرده است ◀️https://t.co/Hdnpn5IaGkpic.twitter.com/xIvnkQ09gU

— euronews فارسی (@euronews_pe) September 19, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ یک پودل مینیاتوری برنده مسابقه معروف سگ‌ها در «وست‌مینستر کنل کلاب» شد

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد