پناهجویان خانه دوران کودکی دونالد ترامپ را اجاره کردند

پناهجویان خانه دوران کودکی دونالد ترامپ را اجاره کردند
نگارش از Euronews

تعدادی از پناهجویان خانه دوران کودکی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نیویورک را برای آخر هفته اجاره کردند تا همزمان با برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد توجه جهانیان را به بحران پناهجویان جلب کنند.

عبدی ایفتین از سومالی، اوئین نگوین از ویتنام، ایمان علی از سومالی که در یمن متولد شده و غسان الشهدا از سوریه چهار پناهجویی هستند که در این حرکت نمادین شرکت کرده اند.

خانه پدری رئیس جمهوری آمریکا به سبک معماری «تیودور» در سال ۱۹۴۰ ساخته شده است و در حال حاضر از طریق وب سایت «Airbnb» می توان این خانه را با ۷۲۵ یورو برای هر شب اجاره کرد.

خانه پدری دونالد ترامپ در ماه مارس گذشته به قیمت ۲.۱۴ میلیون دلار به خریداری ناشناس فروخته شد.

دونالد ترامپ تا ۴ سالگی در این خانه زندگی کرده است.


ایمان علی از پناهجویان مشارکت کننده در این پروژه نمادین می گوید: «دانستن اینکه دونالد ترامپ تا ۴ سالگی اینجا زندگی کرده مرا به فکر می اندازد که وقتی ۴ سال داشتم کجا بودم.»

ایمان علی وقتی از یمن وارد آمریکا شد ۳ ساله بود. والدین ایمان علی از جنگ سومالی به یمن گریخته بودند.

غسان نیز می گوید: «پیش از جنگ در سوریه، آرزوی ما آمدن به آمریکا بود. رویایی که برای ما به واقعیت بدل شد.»

سازمان بین المللی مبارزه با فقر (اوکسفام) این خانه را روز شنبه اجاره کرده و چهار پناهجو را برای گفتگو با روزنامه نگاران دعوت کرد.

دونالد ترامپ در نخستین روزهای ورود به کاخ سفید فرمان ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا را صادر کرد. پس از ماه‌ها چالش با دادگاه‌های محلی و فدرال، هفته گذشته دیوان عالی ایالات متحده اجازه اجرای بخشی از این فرمان را در ارتباط با ورود پناهجویان به شرط موقتی بودن صادر کرد.

شانون اسکرایبنر از مدیران اوکسفام آمریکا در ارتباط با این پروژه نمادین می گوید: «ما می خواستیم پیام محکمی به ترامپ و رهبران جهان بفرستیم با این مضمون که آنها باید اقدامات بیشتری برای پذیرش پناهجویان انجام دهند.»

مطالب مرتبط