Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگبارترین سانحه‌های تله کابین در جهان

مرگبارترین سانحه‌های تله کابین در جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سقوط دو دستگاه تله کابین مجموعه تفریحی رامسر در روز یکشنبه هفت مجروح برجای گذاشت و تلفات جانی در پی نداشت. اما حادثه‌هایی که هر از چند گاه در گوشه و کنار دنیا در تله کابین‌ها روی می دهد بعضا مرگبار بوده است. نگاهی می اندازیم به مرگبارترین حوادثی که در تله کابین ها روی داده است.

اتریش؛ کپرون
مرگبارترین سانحه تله کابین تا به امروز مربوط به سانحه کپرون در اتریش است. در یازدهم نوامبر سال ۲۰۰۰، بر اثر آتش سوزی در یک تونل، ۱۵۵ نفر از سرنشینان یک تله کابین جان باختند.

فرانسه؛ سن اتین-ان-دولو
یکم جولای ۱۹۹۹ شماری از کارگران که برای نظافت رصدخانه بین المللی با تله کابین به ارتفاعات ناحیه سن اتین-ان-دواو در جنوب شرقی فرانسه می رفتند از ارتفاع ۸۰ متری به درون دره پرت شدند و همگی جان باختند. این تله کابین خصوصی و متعلق به شرکتی فرانسوی-آلمانی بود که مسئولیت حمل و نقل تجهیزات و پرسنل را به رصدخانه بر عهده داشت.

ایتالیا؛ کاوالزه
سوم فوریه ۱۹۹۸، یک فروند هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با کابلهای تله کابین کاوالزه واقع در شمال ایتالیا برخورد کرد. در این سانحه ۲۰ نفر از ارتفاع ۸۰ متری سقوط کردند و همگی جان باختند.

سانحه سنگاپور
در بیست و نهم ژانویه سال ۱۹۸۳، یک جرثقیل بزرگ صنعتی هنگام عبور از زیر تله کابین شهر سنگاپور با کابلهای آن برخورد کرد. در این سانحه دو کابین از ارتفاع ۵۵ متری به درون دریا سقوط کردند و در نتیجه آن ۷ نفر کشته شدند.

کالیفرنیا؛ اسکو ولی
در پی طوفان در پانزدهم آوریل سال ۱۹۷۸، یکی از کابل‌های تله کابین در شهر اسکو ولی در ایالت کالیفرنا پاره شد. در این سانحه، چهار نفر کشته و سی و یک نفر زخمی شدند.

ایتالیا؛ کاوالزه
تله کابین کاوالزه برای نخستین بار در نهم مارس سال ۱۹۷۶ حادثه ساز بود. تاب خوردن کابل‌های تله کابین بر روی یکدیگر باعث سقوط و مرگ ۴۳ نفر شد. بیشتر قربانیان کودک و نوجوان بودند. در هنگام بروز سانحه، سیستم امنیتی اضطراری خاموش بود.

فرانسه؛ مون دور
در واپسین روزهای سال ۱۹۶۵، تله کابین مون دور واقع در مرکز فرانسه پنجاه اسکی باز را به قله کوه سانسی حمل می کرد. پیش از رسیدن به قله و بر اثر قطع ناگهانی برق، سرنشینان تله کابین به جلو پرتاب شدند. ۱۷ نفر از کابین‌ها به بیرون سقوط کردند. در این حادثه هفت نفر کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حادثه در تله کابین رامسر دستکم هفت مجروح برجای گذاشت