Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا: ممکن است ناچار شویم برخورد با کره شمالی را به وزارت دفاع بسپاریم

آمریکا: ممکن است ناچار شویم برخورد با کره شمالی را به وزارت دفاع بسپاریم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل روز یکشنبه در گفتگو با شبکه سی ان ان گفته است که شورای امنیت گزینه‌هایی را برای برخورد با برنامه هسته‌ای کره شمالی از دست داده و ایالات متحده ممکن است ناچار شود موضوع را به پنتاگون محول سازد.

خانم هیلی افزوده است که «ما همه تلاش‌های بس فرساینده‌ای را که می توانستیم در این زمینه از طریق شورای امنیت پیش ببریم انجام داده‌ایم.» او همچنین ابراز خوشحالی کرده که برخورد با کره شمالی به جیمز متیس وزیر دفاع سپرده شود و تاکید کرده است که «آمریکا هر نوع تلاش ممکن دیگر را انجام خواهد داد اما گزینه‌های نظامی بسیاری نیز روی میز است.»

به گزارش رویترز، روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی روز یکشنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) در یک گفتگوی تلفنی برای اعمال فشار بیشتر بر کره شمالی پس از آزمایش موشکی جدید این کشور، توافق کردند.

سخنگوی دفتر مون‌جائه-این رئیس جمهوری کره جنوبی در یک نشست تلویزیونی در این باره گفته است که رهبران دو کشور بر تقویت همکاری‌ها در جهت اعمال تحریم های عملی و قوی‌تر به منظور افزایش فشار اقتصادی و انزوای دیپلماتیک بیشر کره شمالی تاکید کرده‌اند.

در این گفتگوی تلفنی، ترامپ و مون ضمن محکوم کردن شدید پرتاب موشک بالستیک در روز ۱۵ سپتامبر توسط کره شمالی، توافق خود را بر همکاری با جامعه بین‌المللی برای اجرای قطعنامه ۲۳۷۵ شورای امنیت سازمان ملل که جدید ترین واکنش بین‌ا‌لمللی در این مورد است، اعلام کردند.

موشک بالستیک پرتاب شده کره شمالی در بامداد جمعه به وقت محلی، با برد ۳۷۰۰ کیلومتر از سوی ناظران به عنوان گام جدیدی در گسترش تهدیدات موشکی این کشور علیه کشورهای همسایه کره جنوبی و ژاپن و نیز ایالات متحده آمریکا ارزیابی شده است.

کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی پس از پرتاب این موشک آن را پاسخی به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی نامید و گفت قصد دارد به چنان قدرتی دست یابد که حاکمان آمریکا جرات نکنند درباره گزینه نظامی علیه کشورش صحبت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب

ایران سفر هیات کره شمالی به تهران برای همکاری نظامی را تکذیب کرد