حادثه متروی لندن: از بازداشت یک مظنون دیگر تا کاهش سطح تهدیدها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حادثه متروی لندن: از بازداشت یک مظنون دیگر تا کاهش سطح تهدیدها

پلیس لندن یکشنبه صبح اعلام کرد در ادامه تحقیقات خود در مورد عملیات تروریستی روز جمعه در ایستگاه متروی پارسونز گرین یک مظنون دیگر را بازداشت کرده است. پلیس در بیانیه ای سن مرد بازداشت شده را ۲۱ سال و زمان دستگیر شدن او را نیمه شب شنبه در حومه غربی لندن اعلام کرده است. بدین ترتیب تعداد بازداشتی های این حادثه به دو نفر رسید.

در همین حال مقامات امنیتی بریتانیا بعدازظهر یکشنبه تصمیم گرفتند سطح هشدار امنیتی در این کشور را یک درجه کاهش دهند. پیش تر و در پی حادثه روز جمعه سطح تهدید ها بحرانی اعلام شده بود.

روز گذشته هم پلیس لندن از عملیات نیروهای امنیتی در یکی از حومه های پایتخت خبر داده بود. این عملیات بعدازظهر شنبه و پس از دستگیری یک مظنون در ارتباط با حمله تروریستی متروی لندن صورت گرفت.

از قرار معلوم محله از سکنه خالی شده و نیروهای مسلح درون یکی از واحد های مسکونی را جستجو کرده اند.


یک جوان ۱۸ ساله در رابطه با حادثه تروریستی متروی لندن بازداشت شد

پلیس بریتانیا صبح شنبه اعلام کرد یک نفر را در رابطه با حادثه تروریستی متروی لندن بازداشت کرده است. به گزارش رسانه های بریتانیا فرد مظنون ۱۸ سال دارد و در شهر دُوِر در جنوب شرقی این کشور دستگیر شده است.

پلیس بریتانیا با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر بازجویی و تحقیق از فرد مزبور، خاطرنشان کرده که همچنان وضعیت امنیتی در بالاترین وضعیت هشدار قرار دارد و به همین منظور تعداد نیروهای نظامی و امنیتی در مناطق حساس و کلیدی افزایش یافته است.


روز گذشته انفجار یک بمب دست ساز در یکی از ایستگاههای متروی لندن دستکم ۲۹ نفر را زخمی کرد. پلیس با تروریستی دانستن این حمله در جستجوی عامل این حمله است. ساعاتی بعد داعش مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده گرفت.

بیشتر بخوانید: داعش مسئولیت انفجار لندن را پذیرفت؛ بریتانیا سطح تهدیدها را بحرانی اعلام کرد