Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

جام قهرمانان قاره ها: تیم والیبال ایران با غلبه بر فرانسه صاحب اولین مدال جهانی شد

جام قهرمانان قاره ها: تیم والیبال ایران با غلبه بر فرانسه صاحب اولین مدال جهانی شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیم ملی والیبال ایران با غلبه بر تیم فرانسه با نتیجه ۳ بر ۲ در چهارچوب بازیهای جام قهرمانان قاره ها مقام سومی خود در این رقابتها را تثبیت کرد. این اولین بار است که تیم والیبال ایران در رقابتهای جهانی صاحب مدال می شود. مقام سومی ایران بواسطه باخت آمریکا، پیش از آغاز این مسابقه مسجل شده بود.

تیم ایران ست اول و دوم بازی را بترتیب با نتایج ۳۸ به ۳۶ و ۲۵ به ۲۳ پیروز شد. تیم فرانسه ستهای سوم و چهارم را با نتایج ۲۵ به ۲۲ و ۲۷ به ۲۵ ازآن خود کرد. سرانجام این تیم ایران بود که توانست حریف قدر خود را در ست پنجم و با نتیجه ۱۵ به ۱۱ شکست دهد.

در آخرین روز مسابقات #والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان، آمریکا از ایتالیا باخت و قرار گرفتن #ایران در میان سه تیم برتر مسابقات قطعی شد pic.twitter.com/TjM0UmSuaK

— خبرگزاری ایرنا (@irna1313) 17 septembre 2017

در این رقابتها تیم ملی ایران در مقابل تیمهای ایتالیا، فرانسه، آمریکا و ژاپن به پیروزی دست یافت. تنها شکست ایران در مقابل تیم ملی والیبال برزیل رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پایان بازی با شرکت در یک کنفرانس خبری درباره بازی با فرانسه گفت: «پس از پایان ست چهارم مسابقه با فرانسه، بازیکنانم خسته شده بودند اما می خواستند که با پیروزی در دیدار پایانی به مدال برسند. خوشحالم که توانستند قدرت و شخصیت خود را حفظ کنند. آنان در موقعیت های دشوار از خود مقاومت نشان دادند.» سرمربی ایران همچنین تصریح کرده مدال بدست آمده می تواند برای تیم ایران انگیزه ای جهت بدست آوردن مدالهای دیگر باشد.

سایت اینترنتی شبکه خبری یورواسپورت از میرسعید معروف بعنوان بهترین پاسور و یک بازیکن تاثیرگذار نام برده است.

این برای سومین باربود که تیم ایران در این رقابتها حضور پیدا می کرد. این تیم در سال ۲۰۰۹ به مقام پنجم و در سال ۲۰۱۳ به رتبه چهارم دست یافته بود.

در این رقابتها که با حضور شش تیم برگزار شد تیم برزیل به مقام قهرمانی دست یافت. ایتالیا نایب قهرمان شد. ایالات متحده آمریکا به مقام چهارم رسید. تیم ملی فرانسه صاحب عناوین قهرمانی لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ و قهرمانی اروپا به مقام پنجم این رقابتها رسید. و در نهایت ژاپن میزبان بازیها در قعر جدول قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ جهانی والیبال؛ ایران با شکست صربستان صعود کرد

غلبه ایران بر لهستان در لیگ ملت‌های والیبال

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند