محمد توسلی به عنوان دبیرکل نهضت آزادی ایران معرفی شد

محمد توسلی به عنوان دبیرکل نهضت آزادی ایران معرفی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش سایت میزان خبر، محمد توسلی به عنوان دبیرکل جدید نهضت آزادی ایران انتخاب شده است. دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل پیشین این حزب اول شهریورماه و در پی بیماری طولانی در ترکیه درگذشت.

در اطلاعیه‌ای که روز شنبه ۲۵ شهریور و توسط هاشم صباغیان قائم مقام دبیرکل و نایب رئیس شورای مرکزی نهضت آزادی ایران انتشار یافته، آمده است که شورای مرکزی این حزب در زمان حیات دکتر ابراهیم یزدی و با توجه به وخامت حال او، با حضور خود وی محمد توسلی را به عنوان جانشین آقای یزدی انتخاب کرده است.

محمد توسلی همراه با نهضت آزادی از فعالان انقلاب بهمن ۵۷ در ایران و در اوائل انقلاب اولین شهردار تهران تا سال ۱۳۵۹ بود. او ۷۹ سال دارد و پس از مهدی بازرگان و ابراهیم یزدی، سومین دبیرکل نهضت آزادی است.

آقای توسلی پس از گروگانگیری در سفارت آمریکا و کنار رفتن دولت موقت بازرگان، دیگر عهده دار سمت دولتی نبود و چند بار نیز بازداشت شد و به زندان افتاد.

نهضت آزادی ایران از جمله قدیمی ترین احزاب سیاسی ایران است که در سال ۱۳۴۰ خورشیدی تاسیس شد و آیت‌الله طالقانی نیز از موسسان آن بود. اما پس از انقلاب و کنار رفتن دولت موقت، به دستور آیت‌الله خمینی اجازه فعالیت سیاسی از آن سلب شد که این سلب فعالیت تا کنون ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران

دست‌کم ۵ مامور انتظامی ایران در کمین مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند