رهبر ایران آنگ سان سوچی را «یک زن بی‌رحم» خواند

رهبر ایران آنگ سان سوچی را «یک زن بی‌رحم» خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای رهبر ایران از سکوت و انفعال جوامع بین‌المللی در قبال فجایع اخیر بر ضد اقلیت مسلمان روهینگیا انتقاد کرد.

به گفته پایگاه اطلاع رسانی رهبر ایران، وی روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور در شروع جلسه درس خارج فقه با اشاره به مناقشات اخیر در کشور میانمار، از انفعال جوامع بین‌المللی انتقاد کرد و گفت: «جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه اعلام موضع کند.»

آقای خامنه‌ای با اشاره به پیشنهاد مداخله نظامی در این کشور که پیشتر از سوی شماری از شخصیت‌های ایرانی مطرح شده بود، گفت: «البته منظور از اقدام عملی، لشکرکشی نیست بلکه باید فشار سیاسی، اقتصادی و تجاری خود را بر دولت میانمار افزایش دهند و علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد بکشند.»

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران هفته گذشته با انتقاد از عملکرد دولت در قبال بحران میانمار گفته بود: «جنایت‌های دولت میانمار جز با نیروی نظامی متوقف نمی‌شود. از ایران اسلامی انتظار بیشتری می‌رود.»

وی همچنین بیان کرد که گرچه این مناقشات ممکن است بر اثر تعصبات قومی صورت گرفته باشد، اما این حادثه یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن دولت میانمار است. او همچنین آنگ سان سوچی، رهبر میانمار را یک زن بی‌رخم خواند.

آقای خامنه‌ای در ادامه خواستار تشکیل کنفرانس سازمانی همکاری اسلامی با موضوع فجایع میانمار شد و بر لزوم ورو و اقدام عملی دولت‌های اسلامی به این مسئله تاکید کرد.

از زمان شدت گرفتن خشونت‎ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار در چند هفته اخیر، حدود ۳۰۰ هزار نفر از اهالی این اقلیت به بنگلادش پناهنده شده‌اند.

بسیاری از ناظران دولت میانمار را به داشتن رفتار منفعلانه در قبال بحران انسانی متهم می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد