Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب؛ از بحران قطر تا همه پرسی اقلیم کردستان

نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب؛ از بحران قطر تا همه پرسی اقلیم کردستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شورای وزیران خارجه اتحادیه عرب، روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور در نشست نوبتی خود در قاهره اوضاع منطقه از جمله عقب راندن داعش از عراق و روند مذاکرات مربوط به صلح اسرائیل و فلسطینیان را مورد بحث قرار داد.

در این نشست احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب از جمله گفت: «دو سال قبل داعش تقریبا یک سوم از خاک عراق را اشغال کرده بود اما امروز حدود ۹۹ درصد از این مناطق تحت کنترل دولت عراق درآمده است. با این حال همه ما باید تلاش کنیم تا زندگی مردم این کشور را به حال عادی برگردانیم.»

شرکت کنندگان این نشست همچنین بار دیگر بر راه حل دو دولت فلسطین و اسرائیل به عنوان تنها گزینه برای دستیابی به موفقیت در مذاکرات صلح فلسطینیان و اسائیل تاکید کردند.

به گزارش سایت اینترنتی النشره، در این اجلاس وزیر مشاور قطر در امور خارجه این کشور گفت: «هدف کشورهای تحریم کننده از مقابله با تروریسم به تغییر نظام در دوحه بدل شده است.» در عین حال وزیر مشاور امارات در امور خارجه در این زمینه گفت: «چهار کشور (عربستان، امارات، بحرین و مصر) تدابیری را برای حفاظت از خود در مقابل فعالیت‌های قطر که این کشورها را هدف قرار می‌داد، اتخاذ کردند. بحران کنونی نیز باعث شده است که قطر از حمایت از تروریسم بازداشته شود که این مساله به بهبود اوضاع در چند کشور عربی انجامیده است.»

در این نشست نوبتی، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق نیز نسبت به پیامدهای برگزاری همه پرسی کردستان بر عراق و منطقه هشدار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیر قطر نشست اتحادیه عرب را ترک کرد

تفریح ​​در فضاهای سرپوشیده و روباز در قطر، از صخره‌نوردی تا پارکور

ده شرکت هواپیمایی برتر جهان در سال ۲۰۲۴ کدامند؟