تونی بلر: قوانین سختگیرانه مهاجرتی برای ماندن در اتحادیه اروپا راه‌ گشاست

تونی بلر: قوانین سختگیرانه مهاجرتی برای ماندن در اتحادیه اروپا راه‌ گشاست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تونی بلر معتقد است برای ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا باید بر شدت قوانین مهاجرتی افزود و نظارت سختگیرانه تری بر ورود مهاجران به این کشور اعمال کرد.

نخست وزیر اسبق بریتانیا که سالهاست از عرصه سیاست این کشور کنار رفته بار دیگر با طرح مسئله برکسیت دست بر روی نکته ای گذاشته است که از شانزده ماه پیش تاکنون داغ ترین و جنجالی ترین بحث های سیاسی بریتانیاست.

به اعتقاد تونی بلر تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا یک فاجعه است اما هنوز نمی توان آنرا کاملا اجتناب ناپذیر قلمداد کرد. او برای این ایده خود طرحی با جزئیات دقیق ارائه کرده که در قالب گزارشی توسط «موسسه تونی بلر برای تغییر جهانی» منتشر شده است. بلر این موسسه را ماه مارس در واکنش به برکسیت و نیز اوجگیری پوپولیزم راه اندازی کرد.


تاکید بر لزوم استفاده از اهرم های موجود در قوانین اروپا و نیز تصویب قوانین جدید برای محدود کردن و کنترل ورود مهاجران به بریتانیا از طریق مرزهای اروپایی از جمله نکات مطرح شده در گزارش موسسه تونی بلر است. بر اساس این گزارش اجرایی کردن این سیاست میتواند زمینه حفظ و ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا را فراهم کند.

به اعتقاد تونی بلر اهرم های موجود در قوانین اروپایی برای محدود کردن موج مهاجرت هرگز از سوی بریتانیا مورد استفاده قرار نگرفته حتی زمانی که خود وی در راس دولت قرار داشته است. بلر می گوید هرگزهیچ کنترلی برای شناسایی دقیق افرادی که به بریتانیا وارد و یا از آن خارج می شوند وجود نداشته است. اقداماتی که می توانند تحت قوانین موجود اروپایی به اجرا گذاشته شوند.

نخست وزیر اسبق بریتانیا معتقد است باید نگرانی افرادی را که به ترک اتحادیه اروپا رای داده اند به خصوص در قبال کمبودها و فشارهای موجود در بخش خدمات عمومی، پایین آمدن دست مزدها و نیز بحث تطبیق پذیری فرهنگی مهاجران به خوبی درک کرد. اما در عین حال به اعتقاد وی برکسیت تنها یک انحراف است و نمی تواند راه حلی برای مشکلات موجود باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید

نتایج یک نظرسنجی: بیش از نیمی از بریتانیایی‌ها از برکسیت پشیمان هستند